terazmuzyka.pl
Koncerty 349V  
mg | 1 grudnia 2019
1

Arena zagra dwa koncerty w Polsce [DATY, BILETY]

W październiku przyszłego roku odbędą się dwa polskie koncerty zespołu Arena.

W październiku zespół Arena rusza w europejską trasę koncertową, żeby wspólnie z fanami świętować 25 lat istnienia.Muzycy pochwalili się już, że z tej okazji przygotowali specjalny rocznicowy set, w którym znajdą się kompozycje ze wszystkich dotychczas wydanych albumów. Trasa promować będzie także nowy, dziesiąty już krążek zespołu, zatytułowany „The Theory of Molecular Inheritance”, którego premiera zaplanowana jest właśnie na październik.

Formacja zapowiedziała przy okazji trasy dwa koncerty w Polsce – odbędą się 14 października w Piekarach Śląskich i 15 października w Poznaniu w Klubie u Bazyla.

Arena w Polsce – bilety

Bilety trafiły już do sprzedaży i dostępne są w następujących cenach:

  • 89zł w przedsprzedaży
  • 99zł w dniu koncertu

Bilety kolekcjonerskie trafią do sprzedaży 6 grudnia.

Arena to jedna z bardziej zasłużonych grup z gatunku neo-progresywnego rocka. Zespół założony w 1995 roku przez perkusistę Micka Pointera (ex-Marillion) i klawiszowca Clive’a Nolana (Pendragon) szybko zyskał uznanie wśród fanów, a ich albumy, m. in. „The Visitor” i „Contagion” na stałe wpisały się w kanon muzyki progresywnej. Co ciekawe, ten drugi zajmuje szóste miejsce w historii najlepszych albumów neo-progresywnych wg portalu ProgArchives.com.

Dotychczas w dorobku zespołu znajduje się dziewięć studyjnych albumów. Podczas licznych koncertów w 2019 roku zespół wielokrotnie udowadniał, że jest w znakomitej formie. Pozostaje więc tylko czekać na to, co zaprezentuje na nowym albumie w październiku.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 02.12.2019, 11:06 #1
A może jakaś zajawka na zachętę?! muza?! teledysk?! ciekawie to brzmi w zapowiedzi... ciągle się oni gdzieś przewijają...
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group