terazmuzyka.pl
Newsy 989V  
szy | 9 marca 2018
0

Arkadiusz Jakubik zapowiada solowy album [WIDEO]

Arkadiusz Jakubik, lider formacji Dr Misio, a przede wszystkim ceniony aktor, w tym roku wyda solowy album. Poznaliśmy jego pierwsze szczegóły.

20 kwietnia swoją premierę będzie miała płyta zatytułowana „Szatan Na Kabatach”, na którym Jakubik będzie wyraźnie odcinał się muzycznie od swojego zespołu Dr Misio. W sieci pojawił się utwór zapowiadający nadchodzące wydawnictwo. 

Yes zagra koncert w Polsce

Album zapowiada kompozycja „Dziś W Internecie”. Powstał do niej teledysk, który możecie zobaczyć poniżej:

Arkadiusz Jakubik na płycie - jak możemy przeczytać w zapowiedziach - odwołuje się do swoich idoli z lat osiemdziesiątych, takich wykonawców jak: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą albumu „Szatan Na Kabatach” jest Kuba Galiński, producent muzyczny, który współpracował m.in. z Anią Rusowicz, Piotrem Roguckim, Wilkami czy właśnie Dr Misio. 

Fani artysty mogą - rzecz jasna - liczyć na gorzkie, inteligentne, ironiczno-sarkastyczne teksty, również i intymne, ponieważ, obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, odpowiada za nie również sam Jakubik.  

Na solowym debiucie znajdzie się 12 premierowych kompozycji, oto tracklista:

 1. Dziś w Internecie
 2. Psy
 3. Szatan Na Kabatach
 4. Niemost
 5. Atomowy Skuter
 6. Cudowne Pogaństwo
 7. Plaża
 8. Wyliczanka
 9. Historia Banalnego Miasta
 10. Świat Po Końcu Świata
 11. Plan Antypaństwowy
 12. Twoje Zniknięcie

Projekt Jakubika już w tym miesiącu rusza w trasę koncertową, na której obok niego i Galińskiego, będzie można zobaczyć i posłuchać również Olafa Deriglasoffa, który dołączył do zespołu.  

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group