terazmuzyka.pl
Film / serial 440V  
rf | 3 sierpnia 2020
3

„Artemis Fowl”, największy gniot Disneya od lat, już na HBO

HBO pokazał film „Artemis Fowl”, uznawany za najgorszy film, jaki od wielu lat wypuścił Disney.

Produkcje Disneya zwykle cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród młodych widzów, ale też i dorosłych. Wytwórnia od blisko stu lat wypuszcza filmy fabularne i animowane, które często przechodzą do historii kina. Wśród nich są takie klasyki jak „Pinokio” czy „Fantazja” (oba z 1940 roku), jak i znacznie młodsze produkcje, jak „Król lew”, „Toy Story” czy „Iniemamocni”.

Jednak najnowszy film ze stajni Disneya, „Artemis Fowl”, może przejść jako jeden z najgorszych w dziejach wytwórni. Produkcja oparta na tak samo zatytułowanej powieści już zebrała druzgocące recenzje wśród krytyków i widzów. Portal „Rotten Tomatoes” przyznał jej 9% pozytywnych recenzji i 20% pozytywnych reakcji widzów, ocena „Metacritic” to 31/100 a IMBD tylko nieco więcej, bo 4,1/10. Identyczną ocenę film ma na polskim „Filmwebie”. Filmowi zarzuca się kiepski scenariusz, fatalne efekty specjalne, brak spójności, brak wierności książkowemu oryginałowi i nielogiczny świat przedstawiony.

Mimo to (a może właśnie dlatego), film cieszy się dużym zainteresowaniem. Disney zrezygnował z premiery kinowej filmu (oficjalnie ze względu na COVID-19), ale „Artemisa” zdecydowała się wyświetlić telewizja HBO. Film znajduje się także w ofercie platformy HBO Go. Dzięki temu każdy, nie wychodząc z domu może przekonać się osobiście, czy rzeczywiście mamy do czynienia z takim gniotem, jak się o nim mówi.


REKLAMA

W kioskach dostępny jest już sierpniowy numer „Teraz Rocka”, w którym znajdziecie  materiały o takich wykonawcach, jak Deep Purple, Lamb Of God, Bob Dylan, Bob Marley, Rush, Wojciech Waglewski, Blues Pills, Paul McCartney i Tim Bowness.

[SIERPNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

Szukajcie takiej okładki.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kriss [93.176.***.***] dodano: 03.08.2020, 16:36 #1
Całkiem fajna baja z cieszącymi oko efektami Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (1)
Kamil [83.142.***.***] dodano: 04.08.2020, 15:21 #3
Nie pamiętam kiedy się tak ostatnio męczyłem na jakimś seansie jak na tej produkcji! Uciekajcie jak najdalej!
Zobacz także
1

BAFTA podąży śladem Oscarów? Zapowiedziano zmiany w regulaminie

rf | fot. Przemysław Berliński | 25 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group