terazmuzyka.pl
Film / serial 428V  
rf | 16 maja 2018
0

„Avengers: Wojna bez granic” pobił rekord w polskich kinach

Bijący na całym świecie rekordy popularności film „Avengers: Wojna bez granic” podbił także polskie kina, notując rekordową sprzedaż biletów.

Jak podaje serwis „Filmweb” przebojowy film „Avengers: Wojna bez granic” w ciągu trzech tygodni od premiery odnotował sprzedaż jednego miliona i trzystu tysięcy biletów na terenie całej Polski, co oznacza, że stał się on najbardziej kasowym filmem o superbohaterach w historii polskich kin. Produkcja Marvela bije rekordy popularności na całym świecie.

Zombieland 2" zapowiedziane. Kiedy trafi do kin?

Film, który zadebiutował niecały miesiąc temu, pierwszy rekord pobił już w weekend otwarcia, zarabiając 630 milionów dolarów (w samych Stanach Zjednoczonych było to aż 250 milionów). W ciągu jedenastu dni od premiery film zarobił miliard dolarów, pokonując w ten sposób siódmą część Gwiezdnych Wojen, które na ten wyczyn potrzebowały jednego dnia więcej. Film podbił także chiński rynek, gdzie zarobił 200 milionów dolarów w pierwszy weekend. Tam jednak nieznacznie lepszy okazał się w zeszłym roku film „Szybcy i wściekli 8”.

Film, w reżyserii Anthony'ego i Joe Russo, już po pierwszej zapowiedzi zelektryzował fanów uniwersum Marvela, ponieważ pierwszy raz w historii w jednym obrazie mieli spotkać się wszyscy superbohaterowie i złoczyńcy. Zapowiadało to sporo akcji i epickich pojedynków. Kiedy dodamy do tego gwiazdorską obsadę „Avengers: Wojna bez granic” – na ekranie pojawili się chociażby Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Mark Ruffalo czy Chris Evans – mogliśmy zakładać w ciemno, że film będzie finansowym sukcesem.

W polskich kinach film „Avengers: Wojna bez granic” wyświetlany jest zarówno w wersji 2D i 3D – z napisami lub z dubbingiem.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group