terazmuzyka.pl
Newsy 885V  
mg | 7 lipca 2020
4

Axl Rose broni swojego prawa do komentowania spraw politycznych: Jestem obywatelem

Wokalista Guns N’ Roses jest aktywnym przeciwnikiem polityki Donalda Trumpa, za co często jest krytykowany. Opublikował oświadczenie, w którym broni swojego prawa do wyrażania opinii w spawach politycznych.

Zaangażowanie muzyków w sprawy polityczne to nic nowego – nie tylko piszą utwory inspirowane ostatnimi wydarzeniami, ale również często je komentują w wywiadach czy mediach społecznościowych. Niezwykle aktywny na tym polu jest Axl Rose z Guns N’ Roses, który nie kryje swoje niezadowolenia z rządów Donalda Trumpa.

Często jest z tego powodu krytykowany. Nie za same poglądy, ale za fakt, że wyraża je często i w bardzo dobitny sposób. Niektórzy sugerują mu, żeby zajął się muzyką, a nie polityką. Artysta broni jednak swojego prawa do wyrażania poglądów również w tej kwestii:

Moje posty dotyczące bieżących wydarzeń, polityki lub spraw społecznych wynikają zwykle z poczucia obowiązku i odpowiedzialności, a także oburzenia. Czuję się w obowiązku, aby wypowiedzieć się na tematy, które mnie dotyczą (nie chodzi o zwiększenie zainteresowania moją osobą czy autopromocję)

- napisał Rose na Twitterze. I dodał:

Jestem nikim, zwykłym obywatelem, który – podobnie jak inni – ma swoje własne zdanie. Głęboko wierzę, że chce dla tego kraju wszystkiego, co najlepsze – dla ludzi, przyrody i środowiska.

Wokalista zaznaczył, że nie zależy mu na polubieniach czy udostępnieniach, nie walczy o zasięgi w mediach społecznościowych. Używa ich tylko i wyłącznie do tego, aby zaprezentować swoje poglądy na daną, nurtującą go w danym momencie kwestię.

Nieoficjalnie mówi się, że powstaje nowa płyta Guns N' Roses, ale te doniesienia nie zostały jak na razie potwierdzone przez samego Rose'a. Inni muzycy przyznali jednak, że przygotowywali nowy materiał w czasie kwarantanny. 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i... Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafiło do regularnej sprzedaży 1 lipca  i jest do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
MarianKoniuszko [37.47.***.***] dodano: 08.07.2020, 09:31 #1
Cały świat widzi że Trump to kretyn i nie ma a co ukrywać ,tylko ten Polski kretyn udaje że jest inaczej i jeździć mu dupę lizać. Na szczęście na jesień nie będzie już tego amerykańskiego idioty a ten polski mam nadzieję że zniknie już 12 lipca 2020.
Pokaż odpowiedzi (1)
Callisto [217.96.***.***] dodano: 08.07.2020, 18:57 #3
i zostaną zastąpieni przez takich samych, tylko w innym opakowaniu. A wcześniej też się jeździło do Hameryki, do Obamy, nic się nie zmieniło.
Gargamel [2.247.***.***] dodano: 14.07.2020, 16:03 #4
Trump nie zniknie na jesień, albowiem nie ma kontrkandydata. Demokratów nie stać na polityka, który by mógł Trumpowi zagrozić.,, Sleepy"Joe (jak Bidena nazywa Trump) ma tyle brudu za paznokciami, że byłoby grzechem gdyby Trump tego nie wykorzystał (afera na Ukrainie jego syna Huntera, seksualne delikty na sekretarkach w przeszłości itd). A po za tym demokraci to przedstawiciele elity inteligencko - liberalnej, mającej z klasą robotniczą niewiele wspólnego. Worker chcą pracy oraz zarobku, a nie kwiecistych haseł oraz ideałów.
Zobacz także
Newsy 780V  
13

Guns N' Roses wydadzą składankę na winylu

rf | fot. Raph_PH | 1 sierpnia 2020
Newsy 837V  
1

Robert Plant udostępnił utwór z nowej płyty [AUDIO]

rf | fot. Egghead06 | 31 lipca 2020
Newsy 2539V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group