terazmuzyka.pl
Newsy 609V  
szy | 20 czerwca 2018
1

Bad Wolves przekazał 250 tysięcy dolarów dla rodziny Dolores O'Riordan

Amerykański metalowy zespół, który po śmierci artystki, udostępnił własną interpretację słynnej kompozycji The Cranberries, postanowił przekazać pieniądze na rzecz rodziny Dolores O'Riordan.

15 stycznia wokalistka Dolores O'Riordan miała wejść do studia nagraniowego wraz z zespołem Bad Wolves, aby przygotować nową wersję największego przeboju The Cranberries – mowa oczywiście o „Zombie”. Do spotkania jednak - niestety - nie doszło, a wieczorem tego samego dnia w mediach pojawiła się informacja o śmierci irlandzkiej artystki.

Josh Homme podczas koncertu w Warszawie: Jesteście przyszłością Europy

Zespół postanowił opublikować ostatecznie swoją wersję tego utworu, a także nakręcił do niej teledysk. Ponadto muzycy metalcore'owej formacji postanowili wesprzeć dzieci, które osierociła wokalistki The Cranberries. Jak poinformowali w mediach społecznościowych, zysk ze sprzedaży singla „Zombie” (w wysokości 250 tysięcy dolarów) został przeznaczony dla jej rodziny.

11 maja tego roku Bad Wolves wydali swój najnowszy album zatytułowany „Disobey”.

Rzecznik O’Riordan, Lindsey Holmes, wyjawił, co artystka myślała o tej wersji legendarnej kompozycji:

Dolores była podekscytowana myślą zaśpiewania w przeróbce tego ponadczasowego przeboju, nagranej przez amerykański zespół Bad Wolves. Mimo że ta wersja znacznie różni się od oryginalnej, Dolores stwierdziła, że jest „zabójcza” i zaintrygowały ją subtelne zmiany tekstu, które czyniły utwór aktualnym w dzisiejszych czasach, tak jak jej wersja była aktualna w latach 90.

W ramach ciekawostki można także dodać, że Spotify, czyli jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych, nie tak dawno wytypował 16 kompozycji, które mogą stać się największymi przebojami nadchodzących wakacji. Lista letnich hitów platformy powstała w oparciu między innymi o wyniki utworów w rankingach popularności, analizę zaangażowania słuchaczy oraz dzięki ekspertom serwisu streamingowego. Na liście, obok artystów z kręgu muzyki pop czy r'n'b, znalazła się również formacja Bad Wolves i wspomniana przeróbka legendarnego utworu The Cranberries

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Gaga [83.7.***.***] dodano: 28.06.2018, 08:38 #1
Czy te pieniądze na pewno były potrzebne rodzinie Dolores? Myślę, że na biedę nie mogą narzekać, a zespół Bad Wolves chciał tym gestem zwrócić na siebie jeszcze większą uwagę i zyskać na popularności. Nienawidzę takiego żerowania na czyjejś śmierci, a niewątpliwie Bad Wolves to robią.
Ehh, wciąż nie mogę pogodzić się ze śmiercią Dolores... Nie ma dnia, żebym o niej nie myślała i nie słuchała jej muzyki, wywiadów...
Zobacz także
Newsy 483V  
1

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 z potężnym wzmocnieniem składu [LISTA]

mg | fot. Radoslaw Kazmierczak | 11 grudnia 2019
Newsy 265V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group