terazmuzyka.pl
Film / serial 1449V  
rf | fot. Gage Skidmore | 7 lutego 2019
0

BAFTA zawiesiła nominację Bryana Singera za reżyserię „Bohemian Rhapsody”

Reżyser „Bohemian Rhapsody” nie będzie miał szansy dostać nagrody BAFTA. Wszystko przez skandal z jego udziałem.

Już 10 lutego poznamy zwycięzców 72. ceremonii wręczenia nagród BAFTA. Wśród nich na pewno zabraknie reżysera „Bohemian Rhapsody”, Bryana Singera.

Brian May przeprasza za komentarz w sprawie Bryana Singera

Mimo że film „Bohemian Rhapsody” zdobył aż siedem nominacji do nagrody BAFTA w ceremonii udziału nie weźmie jego reżyser, Bryan Singer. Wszystko z powodu skandalu, który wypłynął w ostatnich miesiącach, a z którego wynika, że reżyser dopuścił się molestowania i gwałtu na osobach nieletnich.

Przedstawiciele BAFTA w oficjalnym oświadczeniu napisali:

W świetle niedawnych, bardzo poważnych oskarżeń, BAFTA poinformowała Bryana Singera, że jego nominacja za „Bohemian Rhapsody” została zawieszona w trybie natychmiastowym. BAFTA takie zachowanie uznaje za kompletnie niedopuszczalne i niezgodne z jej wartościami. Pan Singer zaprzecza tym doniesieniom, dlatego nominacja pozostanie zawieszona aż do wyjaśnienia sprawy. BAFTA wierzy, że każdy ma prawo do spełniania swojej kariery w bezpiecznym i profesjonalnym środowisku.

Film „Bohemian Rhapsody” nominowany jest w siedmiu kategoriach: Najlepszy film brytyjski, Najlepszy aktor (Rami Malek), Zdjęcia, Montaż, Kostiumy, Charakteryzacja i Dźwięk.

Jeśli film zdobędzie nagrodę w kategorii „Najlepszy film brytyjski”, wtedy zapewne odbiorą ją producenci.

Bryan Singer został usunięty pod koniec prac nad filmem „Bohemian Rhapsody” ze względu na problemy pomiędzy nim a resztą ekipy, jednak to jego nazwisko widnieje jako nazwisko reżysera. Jego miejsce zajął Dexter Fletcher.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
0

Mick Jagger (The Rolling Stones) wystąpi w thrillerze

rf | fot. Jerzy Bednarski | 23 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group