terazmuzyka.pl
Pitbulek 1957V  
rf | 6 września 2018
3

Barney Greenway (Napalm Death) ostro o nacjonalizmie w Europie Wschodniej

Wokalista Napalm Death wyraził zaniepokojenie wzrostem nacjonalistycznych ruchów młodzieżowych w Europie Wschodniej i posłużył się drastycznym porównaniem.

Napalm Death nigdy nie bał się komentarzy społecznych i politycznych. Wokalista Mark „Barney” Greenway tym razem wyraził zaniepokojenie pewnymi trendami w niektórych krajach europejskich i wysunął odważne porównanie.

Barney Greenway: Boję się, że ateizm stanie się religią

W wywiadzie dla „Metal Nexus” Greenway wyraził swoją opinię na temat aktualnej sytuacji na świecie. Na początku powiedział:

Wszyscy mówią, że świat jest teraz w krytycznym punkcie, ale wiesz co? Jeśli to prawda, do jest w nim od 200 lat. Teraz pewne sprawy po prostu wyraźniej widać.

Jednym z problemów według lidera Napalm Death jest amerykański prezydent Donald Trump, którego nazwał „okropnym człowiekiem”, drugim problemy ekologiczne. Najwięcej uwagi poświęcił natomiast sytuacji w Europie:

W Europie, zwłaszcza na południu i na wschodzie dzieją się bardzo niepokojące rzeczy. W niektórych europejskich krajach powstają organizacje w stylu Hitlerjugend, które popierane są przez rząd, które są akceptowane.

To bardzo dziwne czasy. Można pomyśleć, że Europa jako kontynent, wyciągnęła wnioski z tego, co stało się w latach 30. i 40. XX wieku. Ale historia zdaje się powtarzać i robi się coraz gorzej.

Barney Greenway nie uściślił, jakie konkretnie kraje europejskie ma na myśli.

Napalm Death to brytyjski zespół grindcore’owy, który zadebiutował w 1987 roku albumem „Scum”. Ich utwory są szybkie, krótkie, ostre i wypełnione niebywałą energią. Grupie przewodzi charyzmatyczny wokalista Mark „Barney” Greenway, którego osobowość sceniczna skupia uwagę widzów. Ostatni album Napalm Death ukazał się w 2015 roku pod tytułem „Apex Predator – Easy Meat”.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
realista [77.253.***.***] dodano: 08.09.2018, 19:32 #1
" By przetrwać tutaj resztę dni na wiecznej ziemi, muszę pokonać trudny czas przeciwko rasie, za żadną cenę nie dam wam mojej ojczyzny, jej nigdy nie pozbędę się bez woli walki..." Lepiej dmuchać na zimne niż później żałować, niestety za parę lat Barney będzie inaczej gadał.
Peter [94.254.***.***] dodano: 14.09.2018, 10:30 #2
Jak mniemam to na bank chodziło mu o Rosję dlatego nie wymienił nazwy tego kraju na wschodzie europy.No ale cóż nie każdy ma odwagę powiedzieć coś i narazić się Putinowi bo może jeszcze przyjdzie zagrać koncert na placu czerwonym.
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Pitbulek 707V  
2

Katarzyna Nosowska odpowiedziała na rap Andrzeja Dudy [WIDEO]

mg | fot. Marlena Bielińska | 12 maja 2020
Pitbulek 1939V  
16

Paul McCartney poczuł się zraniony piosenką Johna Lennona

rf | fot. Jimmy Baikovicius | 4 maja 2020
Pitbulek 2524V  
14

Eddie Van Halen groził bronią Fredowi Durstowi z Limp Bizkit

rf | fot. Laurence Faure (Blogueuse) | 24 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group