terazmuzyka.pl
Newsy 2618V  
rf | 25 lipca 2019
16

Batushka popularniejsza w Polsce niż Ed Sheeran

Zespół Batushka odnotował spektakularny debiut na liście najlepiej sprzedających się albumów w Polsce, pokonując między innymi Eda Sheerana.

Zespół Batushka w odsłonie Bartłomieja Krysiuka wydał album „Hospodi”, który zadebiutował na pierwszym miejscu notowania najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Ukazujący się w tym samym tygodniu album „No.6 Collaborations ProjectEda Sheerana, który należy do największych światowych gwiazd muzyki popularnej, uplanował się na drugiej pozycji. Pełne notowanie OLiS z 25 lipca znajdziecie pod tym adresem.

Czy będą dwie Batushki?

Pod koniec 2018 roku doszło do rozłamu w zespole Batushka. Krzysztof Drabikowski i Bartłomiej Krysiuk zabiegali o prawa do nazwy zespołu i sprawa trafiła do sądu. Aktualnie obaj pod nazwą Batushka funkcjonują z zespołami pod różnymi składami. Batushka Drabikowskiego wydała w maju album „Panichida”.

W lipcowym numerze „Teraz Rocka” przeprowadziliśmy wywiady zarówno z Krzysztofem Drabikowskim i Barłomiejem Krysiukiem, którzy przedstawili swój punkt widzenia, jeśli chodzi o Batushkę. W numerze znajdziecie też recenzje płyt obu zespołów.

Komentarze (16)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skoczek [195.117.***.***] dodano: 25.07.2019, 12:05 #1
Z tego całego burdelu wokół zespołu to chyba najlepsza wiadomość.
Pokaż odpowiedzi (1)
3maysie [46.20.***.***] dodano: 25.07.2019, 12:15 #3
A Batushka Krysiuka to ta dobra czy ta zła?
Pokaż odpowiedzi (3)
odkryć prawdę [83.26.***.***] dodano: 25.07.2019, 13:22 #7
batushki podobno często słuchali księża pedobeary...
Littlemonsterxd123 [37.47.***.***] dodano: 25.07.2019, 14:43 #8
I kim oni są ?
34-latek [83.26.***.***] dodano: 25.07.2019, 15:43 #9
Taka rzecz w Polsce mnie nie dziwi. A to dlatego że OLiS to zupełnie inne zestawienie najlepiej sprzedających się albumów w danym tygodniu, niż jankeski Billboard 200 czy inne anglosaskie listy sprzedaży. W zachodnim świecie największy wpływ na takie zestawienia ma cyfrowa dystrybucja muzyki, która w naszym kraju wciąż jest mało istotna. A u nas wciąż dominującym parametrem jest fizyczna sprzedaż nośników. W Polsce raczej się nie zanosi na to, że by cyfrowa sprzedaż muzyki zdominowała sprzedaż fizycznych nośników.
Pokaż odpowiedzi (2)
Andy [82.19.***.***] dodano: 25.07.2019, 17:23 #12
Białystok widzę dalej na fali!
Executioner dodano: 25.07.2019, 19:03 #13
"Hospodi" moim zdaniem jest raczej przeciętna, ale obiektywnie nie brak tam paru fajnych motywów.
Raf [92.40.***.***] dodano: 25.07.2019, 19:28 #14
Jeden chciał grać do szuflady a drugi dla kasy... Mi się podobają obie płyty.Batuszka może przeskoczyć Behemoth i Vadera w sławie światowej ...i oby tak było...
Gorka [88.156.***.***] dodano: 25.07.2019, 20:37 #15
Dla mnie Ed Sheeran jest najlepszy
rorka [88.156.***.***] dodano: 25.07.2019, 20:43 #16
Dla mnie Ed Sheeran jest najlepszy !!!