terazmuzyka.pl
Newsy 212V  
rf | fot. WikiLaurent | 16 maja 2018
0

Beastie Boys doczekają się opasłej oficjalnej biografii

Zespół Beastie Boys poinformował, że jesienią 2018 roku ukaże się jego oficjalna biografia. Długo wyczekiwana książka zawierać będzie wypowiedzi członków zespołu i rzadkie zdjęcia.

O powstaniu oficjalnej biografii Beastie Boys mówiło się od 2013 roku, lecz pomysł wreszcie się materializuje. Na 30 października 2018 roku zapowiedziano wydanie „Beastie Boys Book”. Licząca blisko 600 stron książka zawierać będzie wypowiedzi żyjących członków zespołu, rzadkie zdjęcia, oryginalne ilustracje, przepisy Roya Choia, komiks, mapę Nowego Jorku z ważnymi dla Beastie Boys miejscami, playlisty mixtape’ów, wypowiedzi gościnnych autorów i wiele innych niespodzianek. Jeszcze nie wiadomo, czy książka ukaże się w polskim tłumaczeniu.

Wilki z premierową kompozycją

Beastie Boys Book” można zamawiać na oficjalnej stronie zespołu w przedsprzedaży, w cenie 49,99 dolarów.

Zespół Beastie Boys powstał w Nowym Jorku w 1981 roku jako przedstawiciel nurtu hardcore. Grupa szybko jednak stała się jednym z najważniejszych przedstawicieli rodzącego się nurtu hip hop. Wyprodukowany przez Ricka Rubina i wydany w 1986 roku przez wytwórnię Def Jam debiutancki album „Licensed To Ill” szybko osiągnął sukces, pokrywając się w USA Diamentem, a znajdujące się na nim utwory „(You Gotta) Fight for Your Right (To Party!)” i „Rhymin & Stealin’” osiągnęły status przebojów.

Współtworzone przez trzech MC – Mike’a D, MCA i Ad-Rocka – trio przez następne dwie dekady święciło sukcesy, wydając jeszcze takie albumy jak „Ill Communication” (1994) i „Hello Nasty” (1998), które osiągnęły multiplatynowe nakłady. Ostatni album, „Hot Sauce Committee Part Two”, ukazał się w 2011 roku, gdy Adam „MCA” Yauch zmagał się z nowotworem gruczołów ślinowych. Artysta przegrał walkę i zmarł 4 maja 2012 roku.

14 kwietnia 2012 roku Beastie Boys zostali wprowadzeni przez Chucka D i LL Cool J do Rock And Roll Hall Of Fame. Na ceremonii zjawili się tylko Mike D i Ad-Rock. Po śmierci Yaucha grupa zakończyła swoją działalność.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 301V  
0

T.Love zapowiada wyjątkowy album „T.Cover”

rf | fot. Marcin Żurawicz | 20 października 2018
Newsy 641V  
0

Edyta Bartosiewicz powraca po kilkuletniej przerwie z nowym teledyskiem [WIDEO]

rf | fot. Wojtek Dobrogojski | 19 października 2018
Newsy 1244V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group