terazmuzyka.pl
Newsy 3013V  
mg | 16 października 2018
10

Behemoth chwali się wynikami sprzedaży nowej płyty. Rekord w USA!

Również płyta „I Loved You At Your Darkest”, najnowsza w dorobku zespołu Behemoth, zyskała uznanie zagranicznych fanów. Szczególne wrażenie robi sprzedaż płyty w Stanach Zjednoczonych.

Zespół Behemoth pochwalił się wynikami sprzedaży swojej najnowszej, opublikowanej 5 października płyty „I Loved You At Your Darkest”. Wydawnictwo zyskało uznanie fanów w wielu krajach świata, a zdecydowanie warto wspomnieć o 19. pozycji na listach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, czy świetnym 7. miejscu w Niemczech.

Nergal tłumaczy, w jaki sposób inspiruje go Biblia

Grupa na opublikowanej grafice wspomniała również o Australii, Wielkiej Brytanii i Szwecji:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“I Loved You At Your Darkest”. Behemoth’s XI album is continuously stealing people’s hearts and conquering world’s charts! Looking at the results and summing up all the hard work and energy we have invested in this album I feel nothing but pride. It feels so rewarding to be praised for the record that is sooo uncompromising and 100% honest! We have outsold our previous album in ALL the markets plus for the first time EVER we debuted on some mainstream charts! (Like Australia). We still remain THE only Polish artist that ever made it to the prestigous Billboard charts! This time scoring very high #19 position! (“The Satanist” was #34). And ALL this in times where physical sales are declining for all the artists... but hey, I’ve never said we r gonna go with the current, did I? AGAIN I must send my massive gratitude to my band mates, our webstore mastermind Manticore, managers and label staff that were UN-FUCKIN-STOPPABLE this time around! And last but not least: Behemoth LEGIONS for passionately supporting the band and making all this possible! I know it’s only the beginning but what a great motivating push...! @behemothwebstore @behemothofficial @mrarc99 @fosteristhisway @orion669 @manticore669 @metalbladerecords @brianslagel @nuclearblasteurope @mysticproduction

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

Nie wiemy na razie, jak „I Loved You At Your Darkest” sprzedaje się w Polsce, ponieważ najnowsze zestawienie OLiS obejmuje okres od 28 września do 4 października. Niedługo powinny się jednak pojawić dane dotyczące sprzedaży od dnia premiery płyty.

Teledysk do nietypowego utworu

Po utworach „God=Dog” i „Wolves Of Siberia”, teledysku doczekał się trzeci utwór z nowej płyty zespołu Behemoth. Jest to „Bartzabel”, który najbardziej wyróżnia się na nowej płycie.

Utwór „Bartzabel” ma dość nietypową formę i jak przyznaje Nergal początkowo myślał, że jest zbyt „dziwny”, żeby trafić na nową płytę Behemotha. W dodatku Nergal nie miał do niego tekstu, ale tu z pomocą przyszedł mu Krzysztof Azarewicz, który przerobił jeden z poematów Aleistera Crowleya. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Nergal opowiada:

Kluczem był powtarzający się wers „Come unto me, Bartzabel!”. Musiałem go zaśpiewać, a nie wykrzyczeć, żeby to zabrzmiało niczym z klasycznych płyt Bathory. Na dzień dzisiejszy jest to mój ulubiony utwór z płyty. Nigdy wcześniej Behemoth czegoś takiego nie popełnił.

Poniżej natomiast możecie obejrzeć teledysk do tego utworu.

Cały wywiad z Nergalem, w którym więcej opowie o nowej płycie Behemotha, będziecie mogli przeczytać w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który do kiosków trafi 31 października.

Tymczasem już 9 października w Warszawie odbędzie się wystawa fotografii/obrazów Sylwii Makris oraz rzeźb Tomasza Górnickiego, którzy mieli wkład w oprawę graficzną nowej płyty i teledysków Behemotha.

Komentarze (10)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Veron [83.26.***.***] dodano: 16.10.2018, 20:10 #1
a na wikipedi jest że w USA są na 85 a w Szwecji na 19,chyba że o jakieś inne listy chodzi...albo adaś znowu kłamie ślepej gawiedzi.
Pokaż odpowiedzi (6)
ateista-z-ludzką-twarzą [87.206.***.***] dodano: 16.10.2018, 22:50 #8
A ja widzę raczej słabszą sprzedaż niż ostatnie płyty. Billboard 84 miejsce a nie 19, chyba że to o jakąś rockową listę chodzi.
Pokaż odpowiedzi (1)
Lord Bane [85.28.***.***] dodano: 20.10.2018, 11:09 #10
To że zespół grający taką muzę pojawia się na listach sprzedaży na świecie to wielki sukces, nie wiem czy jakiś Polski zespół może się tym pochwalić. Wielkie gratulacje!
Komentarze (10 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 711V  
Newsy 533V  
7

Paul Di'Anno (eks Iron Maiden) otarł się o śmierć

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 6 grudnia 2019
Newsy 928V  
20

Steve Hackett wskazuje ulubiony album Genesis

rf | fot. Mikemertes | 4 grudnia 2019
Newsy 676V  
8

Scorpions zapowiadają nowy album

rf | 4 grudnia 2019
Newsy 1058V  
0

Brian May (Queen) przeszedł operację

rf | fot. DianaKat1 | 4 grudnia 2019
Newsy 843V  
2

Megadeth zapowiada nowe utwory

rf | 3 grudnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group