terazmuzyka.pl
Newsy 2040V  
mg | 12 marca 2018
24

Behemoth na swojej stronie internetowej: Treści mogą obrazić Twoje uczucia religijne

Ostatnie głośne wydarzenia, których bohaterem był Adam Nergal Darski, zmotywowały zespół Behemoth do opublikowania specjalnego ogłoszenia na swojej stronie internetowej.

Fani wchodzący dziś na stronę internetową zespołu Behemoth zauważyli na pewno specjalne ogłoszenie, które pojawia się jeszcze przed wejściem na właściwy portal. To swego rodzaju ostrzeżenie – ma ono na celu uświadomienie niektórych, że treści w serwisie mogą im się nie spodobać.

Xxanaxx w przeróbce przeboju T.Love [WIDEO]

Tak wygląda wspomniane ogłoszenie:

O całej sprawie na swoim Facebooku napisał również Adam Nergal Darski, lider Behemotha:

Prawdopodobnie zauważyliście to okno wchodząc na stronę naszego sklepu. Związane jest to, niestety, z sytuacją którą aktualnie mamy w Polsce, gdzie ludzie bardzo łatwo się dziś obrażają.

– i kontynuował:

Jeśli są tu osoby które szukają jakichś sensacji, nie są fanami Behemoth i nie są świadomi przekazu zespołu oraz całej black-death metalowej konwencji, wyjdźcie stąd. Przestańcie nas lubić, zablokujcie nas, zapomnijcie o nas. W przeciwnym razie najprawdopodobniej zobaczycie tu coś co wam się nie spodoba i co urazi wasze uczucia. Nie chcemy was ranić ani obrażać, więc odejdźcie lub używajcie świadomie naszych stron.

Ta zmiana jest prawdopodobnie spowodowana ostatnim wydarzeniami, których bohaterem stał się właśnie Nergal, który – przypomnijmy – 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet umieścił na swoim profilu w serwisie Instagram film, na którym śpiewa piosenkę dla dzieci, „Marcowy kwiatek”, trzymając przy okazji gumowego penisa z przymocowaną do niego postacią Chrystusa. Film został już usunięty, jednak wywołał dużo kontrowersji.

Wśród urażonych osób znalazł się poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński, który na swoim koncie na Twitterze napisał [zachowaliśmy pisownię oryginalną]:

Pomogłem Decapitated wyjść z więzienia bo byli niewinni [w trakcie posiedzenia sądu, który uchylił areszt wobec muzyków, przedstawiony został list od posła ujmujący się za zespołem, według adwokata muzyków Decapitated, Steve'a Grahama, mogło odegrać kluczową rolę w podjęciu takiej decyzji - przyp. szy]. Pomogę nergalowi pójść do więzienia bo jest żałosnym zerem które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości. Chodzi o przekroczoną granicę. Jutro składam zawiadomienie do prokuratury.

Rzeźba, którą trzyma w ręce lider Behemotha, nosi nazwę „Phallus IV”. Kontrowersyjną figurkę Nergal otrzymał w prezencie od Toma G. Warriora, obecnie lidera i założyciela Triptykon, w przeszłości muzyka stojącego na czele m.in. Celtic Frost.

Artysta kontrowersyjny film usunął, natomiast wszystkich urażonych przeprosił, ale mimo to sprawa prawdopodobnie zakończy się w sądzie, co zapowiedział już poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński.

Komentarze (24)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kokka [79.175.***.***] dodano: 12.03.2018, 18:48 #1
I zmiękła faja :-)
seboset [37.47.***.***] dodano: 12.03.2018, 19:28 #2
Faja to ci zmiękłya po koksie
Zenek [89.64.***.***] dodano: 12.03.2018, 20:22 #3
Zeczywiscie, stało się coś tak strasznego porównywalne do księży pedałów i pedofilów watykańskich...
Pokaż odpowiedzi (3)
Gacek [77.65.***.***] dodano: 12.03.2018, 20:29 #7
Wielki blackmetalowiec a wystraszył się prokuratora. Pozer i tyle, festyniarz TVN owski. Prawdziwi Black metalowcy np .Euronymus, Burzum, palili kościoły zabijali się nawzajem, nie bali się prokuratora. A ten celebryta rodem z tandetnych tabloidów mądry jest tylko w gębie. Dla mnie to ciotka.
Pokaż odpowiedzi (3)
PanteraTZM [91.216.***.***] dodano: 12.03.2018, 21:56 #11
Ciekawe gdyby tak zrobił z Mahommetem?!?!
Damian [193.150.***.***] dodano: 12.03.2018, 23:42 #12
Wszyscy black metalowcy uwzieli sie na chrzescijanstwie, bo to jedyna grupa, ktora nic z tym nie zrobi, bo im na to wiara nie pozwala, procz niezadowolenia, ale jakos innych religii juz sie nie czepiaja a zwlaszcza muzulmanow, bo wiedza jak to by sie skonczylo.. Black metalowe kapele by co najwyzej pare tygodni dzialali na scenie, bo dluzej by nie pozyli... Latwo obrazac cos, co wiesz, ze zycia przez to nie stracisz, tylko ewentualnie wzbudzisz kontrowersje i mozesz miec sprawe a z Mahometem i muzulmanami nie byloby tak pieknie, bo zycie straciliby raz dwa.. Jak sa tacy odwazni, to niech ktoras kapela pojdzie o krok dalej i doczepi sie innej wiary niz chrzescijanstwo. Takiemu fanowi black metalu latwo powiedziec w twarz chrzescijanowi, ze jego wiara to g**no i ze Bog jest taki i owaki a islamiscie balby sie tego powiedziec. Wszyscy mocni w gębie.
Pokaż odpowiedzi (3)
viking [188.146.***.***] dodano: 13.03.2018, 04:34 #16
Darski chciał być jak Vikernes, który mordował i palił kościoły. A został tylko pajacem, który robi pod siebie na samo słowo "prokurator"
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 13.03.2018, 13:38 #17
ja przed chwilą zaziorałemna stronę kota behemota i nie było żodnego takiego czegoś, od razu wejszła strona
asdf [83.30.***.***] dodano: 13.03.2018, 15:10 #18
No to artyści naziści teraz mogą sobie zamieścić na swoich stronach podobne w treści i wszystko będzie OK. Brzmiałoby to tak:
"Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić ciebie jako żyda. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę. Przejście dalej oznacza że nie będziesz rościć pretensji o antysemityzm oraz pozostałych[...]" itd. itd.
Dno i kilo mułu
gość przypadkowy [185.61.***.***] dodano: 13.03.2018, 15:21 #19
Nie rozumiem tego wszystkiego. Zamieszcza się informację, że "treści zawarte na płycie itp. mogą obrażać uczucia religijne". W takim razie po co w ogóle obrażać te uczucia???? Czy Behemoth już naprawdę tak cienko przędzie, że musi bez końca wywoływać skandale na tle religijnym??? Ludzie, opamiętajcie się, dajcie spokój wszystkim - i tym wierzącym i tym nie wierzącym ! Gracie muzykę, to grajcie, ale nie mieszajcie się do religii, nie macie o niej zielonego pojęcia, a obrażać, byle obrażać??? Bzdura. Oj Nergal, Nergal, jeszcze przyjdziesz , a raczej przypełzniesz do Kościoła...dlatego przestań się wygłupiać i rób swoją muzykę, ale nikogo nie obrażaj !!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Stopa [188.146.***.***] dodano: 14.03.2018, 01:40 #21
To religijni mają jakieś uczucia? A kogo to obchodzi? To ich problem.
UrażonyKatolik [83.26.***.***] dodano: 14.03.2018, 19:40 #22
biedni ci sataniści,terazrock musi usuwać komentarze antysatanistyczne,żeby wątłe i anemiczne kozie główki nie cierpiały za bardzo po komentarzu jakiegokolwiek katolika,rozumiem że gdyby był komentarz z linkiem do strony dla czcicieli szatana to by terazrock ten komentarz opublikował? a przecież każdy podobno może wyrażać swoje własne opinie,jak nerguś,co nie? wolno być na wojnie z Bogiem i Jezusem ale z szatanem już nie?, co za hipokryzja!!!
Robert Rejer dodano: 14.03.2018, 22:18 #23
Behemot skończył się na Grom. Reszta to komercja. Tyle w temacie.
Lemmysomemoney dodano: 21.03.2018, 08:50 #24