terazmuzyka.pl
Newsy 4914V  
mg | 1 listopada 2017
10

Behemoth. Postępowanie karne przeciwko zespołowi za „Rzeczpospolitą niewierną”

Behemoth poprosił swoich fanów na Facebooku, żeby ci nie umieszczali na profilu grafik związanych z trasą „Rzeczpospolita niewierna”. Przeciwko zespołowi prowadzone jest postępowanie karne. 

Trasa koncertowa „Rzeczpospolita niewierna” odbyła się między 30 września a 9 października 2016 roku. Kontrowersje wywołała promująca ją grafika, na której niektórzy dopatrzyli się znieważenia polskich symboli narodowych – większość plakatu zajmował chociażby herb z orłem. 

Ozzy Osbourne wystąpi w Polsce

Od trasy Behemotha minął ponad rok, ale sprawa znieważenia symboli narodowych wciąż budzi wiele kontrowersji, które doprowadziły zespół pod sąd. Na swoim Facebooku formacja poinformowała, że publikowanie grafik związanych z „Rzeczpospolitą niewierną” będzie skutkowało zablokowaniem – związane jest to z toczącym się postępowaniem karnym:

Uwaga! Ważna informacja! Z uwagi na toczące się postępowanie karne uprzejmie prosimy o nieumieszczanie wizerunku reklamującego trasę Rzeczpospolita Niewierna na naszym profilu. Będziemy zmuszeni usuwać posty z tym wizerunkiem oraz banowac osoby które nie zastosują się do naszej prośby. Dziękujemy.

Do sprawy na swoim Facebooku odniósł się również lider Behemotha, Adam Nergal Darski:

Jestem w drodze do gdańskiej prokuratury, gdzie zostanę przesłuchany jako podejrzany w sprawie „Rzeczpospolitej niewiernej”. Ja i mój „partner w zbrodni” Maciek „Manticore” Gruszka mamy się tam zjawić. Przesłuchali już kilka osób, między innymi heraldyków, którzy jasno stwierdzili: TO NIE JEST POLSKIE GODŁO. Jak się jednak okazuje, to za mało dla sądu, żeby podjąć decyzję. Szukają kozła ofiarnego? To kolejna próba polskiego rządu, żeby dobrać się do Nergala i postraszyć innych artystów? Jakie jest drugie dno?

Nergal zaznaczył, że nie jest winny:

Dziwne czasy, dziwny kraj, dziwne wibracje... Nie czuję się bezpiecznie i komfortowo, ale czy jestem winny? Ku**a, nie. Jestem fanem logiki, dlatego wydaje mi się, że orzeł, który nie ma korony, NIE MOŻE BYĆ polskim godłem.

Pełne oświadczenie w języku angielskim znajdziecie poniżej:

 

Komentarze (10)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ffgg [77.254.***.***] dodano: 01.11.2017, 21:25 #1
Biedaczek z tego Nergala. Zle wibracje? Nie! Poprostu nie potrafisz tworzyć bez głupiej prowokacji. A to biblia, a to godło.
Obywatel RP [31.0.***.***] dodano: 02.11.2017, 08:58 #2
Zgadzam się z Nergalem, ten kraj jest chory, chory na nienawiść i głupotę, czuję że ta choroba bardzo źle się skończy
Lady-In-Black dodano: 02.11.2017, 16:34 #3
Zaraz, zaraz.. orzeł bez korony to przecież herb Piotrkowa Trybunalskiego Mrugnięcie
Pokaż odpowiedzi (1)
Rollo [5.172.***.***] dodano: 02.11.2017, 16:35 #5
Niech go już zamkną albo wydalą z tego kraju, po jaką cholerę ktoś pluje do własnego gniazda później jeszcze tchórzy i zaprzecza, nie podoba się to wyp..., dość kasy zarobił na gimbazie, brodach i piwie, niech jedzie do oazy spokoju i tolerancji, proponuję jakieś państwo na Bliskim Wschodzie.
Pokaż odpowiedzi (4)
Lemmysomemoney dodano: 05.11.2017, 09:12 #10
Byłem na tej trasie w B90 z Batushką i podobało mi się show, nie odbieram "przesłania" Darskiego, bo go N I E M A, show niezły, ale znieważanie symboli państwowych na całym świecie kończy się procesami, proszę sobie poczytać i nie bajdurzyć.
Komentarze (10 opinii) Skomentuj
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group