terazmuzyka.pl
Pitbulek 7899V  
rf | 16 sierpnia 2019
37

Behemoth został wyrzucony z siłowni za przekonania religijne

Członkowie zespołu Behemoth udali się do siłowni znajdującej się w schronisku YMCA. Zostali jednak stamtąd wyproszeni.

Behemoth jest w trakcie amerykańskiej trasy koncertowej. W wolnej chwili Nergal z kolegami udali się do schroniska YMCA, gdzie chcieli skorzystać z siłowni. Pracownicy YMCA zwrócili uwagę na koszulkę Darkthrone, którą miał na sobie Nergal i zapytali go, czy czci Jezusa Chrystusa.

Zobacz nowy teledysk Behemotha

On im odparł:

Nie, ponieważ pochodzimy z Polski i czcimy Odyna.

Muzycy Behemotha zostali wyproszeni z placówki. Nergal skomentował to następująco:

To jest norweski black metal, najbardziej przyjazna muzyka na świecie, a oni mieli z nią problemy. To głupie.

Zespół Darkthrone skomentował całą sprawę słowami:

Nie wiemy, czy śmiać się czy płakać.

Nergal wyjawił niedawno, że tworzy nową muzykę na płyty Me And That Man oraz Behemoth.

W wywiadzie dla radia KCAL 96.7 Nergal powiedział:

Zaskoczę was, ale już pracujemy nad nową muzyką. Przed końcem roku zaczniemy jamować, a tymczasem kończę pracę nad nowym albumem Me And That Man. Pracuję więc na kilku płaszczyznach. Jestem ostatnio bardzo kreatywny i produktywny.

Nergal dodał, że nowa płyta Me And That Man ukaże się w pierwszej połowie 2020 roku, a nowy Behemoth na 100 procent w 2021 roku.

Pierwsza płyta Me And That Man ukazała się na początku 2017 roku. Projekt razem z Nergalem tworzył John Porter, jednak ich drogi się rozeszły i Porter (który niedawno wydał płytę „Philosophia” z Wojtkiem Mazolewskim) nie bierze już udziału w projekcie.

Ostatni album Behemotha ukazał się jesienią 2018 roku pod tytułem „I Loved You At Your Darkest”. Jesienią 2019 roku zespół odbędzie trasę koncertową po Polsce w towarzystwie zespołów Zeal & Ardor, Whoredom Rife oraz In Twilight's Embrace.

Komentarze (37)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
to dobrze [83.26.***.***] dodano: 16.08.2019, 11:25 #1
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (1)
Matt [176.221.***.***] dodano: 16.08.2019, 11:53 #3
Dobrze im odpowiedział w sumie Język Głupie pytanie - głupia odpowiedź
czerro [83.9.***.***] dodano: 16.08.2019, 11:56 #4
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (4)
Lizardo [46.134.***.***] dodano: 16.08.2019, 12:09 #9
Czad he he he i to nie byli katole. I co poszli smutni.Pozdro dla luzaków z Dark Throne.
Plazmi [62.122.***.***] dodano: 16.08.2019, 13:17 #10
Bo to już katotaliban.
Sandman [37.47.***.***] dodano: 16.08.2019, 14:37 #11
Czyli tam tez sa czuby myslalem ze tylko u nas. . P.s. w polsce to raczej perun lub swiatowit itp niz odyn ale kto by sie czepiał
Polak 123 [188.146.***.***] dodano: 16.08.2019, 16:25 #12
Co on opowiada ..., z jakiej Polski.
On JEST OBCY .

ot co [83.29.***.***] dodano: 16.08.2019, 18:03 #13
I dobrze. YMCA to katolicką organizacja. Satanistyczne zespoły (choćby tylko lekko) nie mają co tam szukać. Odyn to jedno z imion szatana.
Pokaż odpowiedzi (6)
Stop celebrytom [31.0.***.***] dodano: 16.08.2019, 18:33 #20
Nergal to już bardziej celebryta i działacz LGBT niż muzyk. Sytuacja wygląda na prowokację, trudno oczekiwać żeby to się skończyło inaczej jeśli klub był podpisany YMCA. Polacy kiedykolwiek czcili odyna?
Rajmund [185.67.***.***] dodano: 16.08.2019, 19:56 #21
I bardzo dobrze. Niech sp... ają
Wq [89.72.***.***] dodano: 16.08.2019, 21:28 #22
Myśleli, że potrenują do dźwięków Village People Uśmiech
FOK [178.217.***.***] dodano: 17.08.2019, 08:24 #23
Ale o co wam chodzi w ogóle? Ja się dziwię że Adaś po mordzie nie dostał. Poszedł w koszulce Darkthorne do YMCA? Dam mu koszulkę GKS Katowice i każę iść do piwiarni w Chorzowie. Ciekawe czy by się odważył?
Pokaż odpowiedzi (1)
J23 [93.226.***.***] dodano: 17.08.2019, 09:19 #25
I gonić tego demona a kyż a kyż......
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 17.08.2019, 10:17 #26
Bardzo poważny, muzyczny news. A Nerguś to ma gadane, że ho ho. A może nie Odyna, tylko Odyńca? Przy okazji niektórych "znafcuf" oświecę: najwięcej pedofili jest w środowiskach homoseksualnych (vide LGBT).
Andrzej [94.254.***.***] dodano: 17.08.2019, 15:26 #27
Chrześcijanie w Stanach nie dają się obrażać byle kabareciarzom. Tam PRLowski rock w stylu Behemotha ludzie raczej potępiają.
Druss [88.156.***.***] dodano: 18.08.2019, 07:17 #28
Czarny odwrócony moherem do dołu Adaś pieniacz Darski obnaża hipokryzję na siłowni daje na bieżąco relacje ze swoich pieniackich przygód... Następny etap drogi odwrotno krzyżowej turne po polskich siłownia h w koszulce Arka Gdynia. Żenujący pacjent...
Clown to the Lion [46.76.***.***] dodano: 18.08.2019, 15:42 #29
A po co pchał się tam gdzie go nie chcą? Ja Wam odpowiem, bo to prowokator i celebryta, który nie potrafi żyć bez rozgłosu i zwracania na siebie uwagi. Żywi się tym jak mucha gównem. Ja jeśli neguję jakieś wartości, to unikam środowisk, w których te wartości są kultywowane. Oczywiście pan artysta nie byłby sobą, gdyby nie narobił wokół siebie szumu. Coraz bardziej gościa nie lubię. Są zespoły, które tworzą świetną muzykę i nie zajmują się pierdołami ani przepychankami w Internecie. Dla mnie koleś jest żałosnym pajacem i to przesłania mi coraz bardziej jego muzykowanie, a powinienem go raczej postrzegać jako muzyka. Sorry. Przez takie jego zachowania już nie potrafię.
Baby Seal [188.146.***.***] dodano: 18.08.2019, 20:37 #30
Chyba nie za przekonania religijne, tylko za brak przekonań. Przecież Nergal nie wierzy w nic. Deklaruje się jako ateista. Gdyby deklarował się jako wyznawca diabła, to można by mówić o przekonaniach religijnych. Ale on w diabła też nie wierzy.

Coś tam pierdzielił o jakiejś energii kiedyś, ale z wiarą w energię to ruchome piaski bo wychodzi na to, że energia we wszechświecie nie jest constans.

Patrząc w drugą stronę, kiedyś mój kolega na koncercie death metalowym musiał zerwać krzyżyk z szyi i rzucić na podłogę podczas pogowania, bo bał się, że ktoś mu przypierdzieli (koleś zwrócił mu uwagę). Jakbym przyszedł na koncert Behemota z wywalonym krzyżem, to też mogłoby się dla mnie źle skończyć. Nawet jeśli lubię metal.

I to jest hipokryzja.

Szanuj innych. Nie toleruj łamania praw.
barnaba [46.112.***.***] dodano: 19.08.2019, 12:51 #31
Nergal jest niestety tylko żałosnym pozerem. Gdyby nie Doda byłby dziś tylko śpiewakiem z jakiegoś mało znanego wrzeszczącego zespołu. To wydarzenie pokazuje, że gość zniża się już tylko do coraz bardziej marnych prowokacji aby o nim mówiono. Aż w końcu przestaną mówić bo każdy tego typu celebryta ma swoje 5 minut i potem ludzie się już nim nudzą gdy pojawiają się nowi celebryci. Spoczywaj ze swą karierą w pokoju Adasiu
TooDark [185.234.***.***] dodano: 19.08.2019, 17:58 #32
Miszcz
Rajmund [185.67.***.***] dodano: 19.08.2019, 19:56 #33
Powinni mu jeszcze tęgiego kopa w dupę zasadzić.
Rajmund [185.67.***.***] dodano: 19.08.2019, 19:58 #34
Powinni mu jeszcze tęgiego kopa w dupę zasadzić.
Willy [46.77.***.***] dodano: 21.08.2019, 09:45 #35
Słucham rocka, bluesa, metalu, country itd itp.... od naprawdę baaardzo dawna, dlatego też zerkam od czasu do czasu tutaj, czasami trafi się coś ciekawego. Uderza mnie coraz częściej jedna rzecz podczas lektury, a mianowicie to ile jest w Was, fanach muzyki, metalu, rock'n'rolla nienawiści i często głupoty jednocześnie. Otóż osobiście jeśli widzę w nagłówkach artykułów np Steven Wilson, Gallagher, Greta van Fleet czy coś w stylu "Nergal śpiewał do penisa.... Najzwyczajniej w świecie tego nie czytam gdyż mnie to nie interesuje. Uważam, że religia to zło które dzieli ludzi nie tylko na świecie, ale nawet w naszym kraju i to moje zdanie. Natomiast Was nie rozumiem i wielu z Was współczuje. Nie żal Wam czasu na czytanie o tym co Was nie obchodzi? Nie macie ciekawszych rzeczy do roboty? Wchodzicie w te artykuły tylko po to by jebać jadem na innych? By poczuć się lepiej? Podpisujecie się za stroną chrześcijańską, a innemu człowiekowi życzycie wszystkiego co najgorsze ? Co jest ku...a z tym narodem ? Szeroko pojęty Rock'N'Roll powinien Nas łączyć, powinniśmy mieć otwarte umysły, życzyć sobie każdego dnia jak najlepiej i przede wszystkim, każdy z Nas powinien zająć się w życiu tym co dla niego istotne, ważne. Pozdrawiam.
Gmrco [31.0.***.***] dodano: 23.08.2019, 07:14 #36
Podoba mi się reakcja personelu klubu.Jak pisze Adaś zostali wyproszeni A nie wywaleni,przegonieni czy pobici albo zelżeni.Tylko dlatego że trafili na chrześcijan sprawa miała łagodny finał.Gdyby udał się w tej koszulce do amerykańskiej organizacji typu naszego Caritas z prośbą o pomoc np.ze jest głodny,chory ,że ma problemu w życiu na 100%by uzyskał pomoc.Ale nie oszukujmy sie:wchodzi uśmiechnięty wylyziwamy gość w koszulce zespołu który jest antychrzescijanski do miejsca który prowadzą ludzie wierzący w Boga.uznali to za prowokacje i tyle.
Metal [31.0.***.***] dodano: 23.08.2019, 07:38 #37
I bardzo dobrze.po prostu nie przeszedł selekcji na bramce jak w klubach czy dyskotekach.A ta siłownia miała tym większy powód aby mu zwrócić uwagę.