terazmuzyka.pl
Koncerty 474V  
rf | fot. Olga Baczyńska | 10 września 2019
0

Beirut odwołuje koncerty w Polsce

Beirut z przyczyn zdrowotnych zmuszony został odwołać wszystkie koncerty do końca roku, w tym dwa występy w Polsce.

Beirut miał wystąpić 17 i 18 października w warszawskim klubie Progresja. Koncerty jednak nie odbędą się. Z przyczyn zdrowotnych artysta został zmuszony do odwołania całej trasy.

Jak podaje management Zacha Condona, występującego pod szyldem Beirut:

Latem Zach zachorował na anginę, która powróciła do niego jesienią. Lekarze zalecili mu, żeby nie ruszał w trasę koncertową, dlatego wszystkie zaplanowane do końca roku występy zostały odwołane.

Jeszcze nie wiadomo, czy koncerty zostaną przeniesione na przyszły rok, agencja Charm Music Polska zapewnia jednak, że pracuje z managementem nad nowymi datami koncertów.

Zach Condon stworzył jednoosobową kapelę brzmiącą jak cała orkiestra, która w ciągu zaledwie kilku lat wypracowała sobie swój niepowtarzalny styl i brzmienie. Condon już jako nastolatek eksperymentował z muzyką, tworząc swoje pierwsze amatorskie utwory. W wieku 16 lat rzucił szkołę i wyjechał w długą podróż po Europie, gdzie odkrył i zafascynował się muzyką bałkańską. Pierwsze oficjalne wydawnictwo sygnowane nazwą Beirut było kombinacją folku i stylów charakterystycznych dla Europy Wschodniej. Muzyk nagrał wtedy dwa krążki – album Gulag Orkiestra i EP Lon Gisland. Oba wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez krytyków muzycznych i zyskały sobie dużą rzeszę fanów, a Condon został okrzyknięty nadzieją muzyki alternatywnej.

1 lutego 2019 r. premierę miała nowa płyta „Gallipoli”. 12-utworowy album rozpoczął życie zimą 2016 roku, kiedy Condon powrócił do gry na swoich starych organach Farfisa - tych samych, na których stworzył dwa pierwsze albumy Gulag Orkiestra i The Flying Club Cup. Po nagraniach w Nowym Jorku i Berlinie - który nazywa swoim domem - Condon osiadł w kompleksie studyjnym położonym głęboko w wiejskiej części Apulii, w południowych Włoszech. To tutaj odkrył na nowo radość ze starych muzycznych doznań, która stała się podstawą „Gallipoli”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group