terazmuzyka.pl
Koncerty 305V  
rf | fot. Olga Baczyńska | 11 kwietnia 2019
1

Beirut wystąpi w Polsce [DATA]

Beirut, czyli Zach Condon, który w tym roku wydał nową płytę, przyjedzie na jeden koncert do Polski.

Beirut, którego twórcą jest multiinstrumentalista Zach Condon, czerpie ze wszystkich muzycznych stron świata. Artysta stworzył projekt, w którym łączy różne gatunki muzyczne – od klasycznego i alternatywnego rocka począwszy, poprzez elektronikę i psychodelię, kończąc na rytmach cygańskich i bałkańskich. W zdumiewająco wyjątkowy sposób porusza się w obrębie wielu stylów, tworząc niezwykle unikatową muzykę. W lutym artysta wydał swój piąty album studyjny „Gallipoli”. Z tej okazji koncertuje po całym świecie, a 17 października Beirut wystąpi w warszawskiej Progresji. Bilety na koncert w sprzedaży od piątku 12 kwietnia, od godziny 10.00.

Zach Condon stworzył jednoosobową kapelę brzmiącą jak cała orkiestra, która w ciągu zaledwie kilku lat wypracowała sobie swój niepowtarzalny styl i brzmienie. Condon już jako nastolatek eksperymentował z muzyką, tworząc swoje pierwsze amatorskie utwory. W wieku 16 lat rzucił szkołę i wyjechał w długą podróż po Europie, gdzie odkrył i zafascynował się muzyką bałkańską. Pierwsze oficjalne wydawnictwo sygnowane nazwą Beirut było kombinacją folku i stylów charakterystycznych dla Europy Wschodniej. Muzyk nagrał wtedy dwa krążki – album Gulag Orkiestra i EP Lon Gisland. Oba wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez krytyków muzycznych i zyskały sobie dużą rzeszę fanów, a Condon został okrzyknięty nadzieją muzyki alternatywnej.

1 lutego 2019 r. premierę miała nowa płyta „Gallipoli”. 12-utworowy album rozpoczął życie zimą 2016 roku, kiedy Condon powrócił do gry na swoich starych organach Farfisa - tych samych, na których stworzył dwa pierwsze albumy Gulag Orkiestra i The Flying Club Cup. Po nagraniach w Nowym Jorku i Berlinie - który nazywa swoim domem - Condon osiadł w kompleksie studyjnym położonym głęboko w wiejskiej części Apulii, w południowych Włoszech. To tutaj odkrył na nowo radość ze starych muzycznych doznań, która stała się podstawą „Gallipoli”.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mikki [178.217.***.***] dodano: 11.04.2019, 12:36 #1
Łosz Bierut zagra! Myślałem że chłop nie żyje!
Zobacz także
Koncerty 1634V  
Koncerty 220V  
1

Lao Che zagra koncert w Poznaniu [DATA]

mg I fot: Marcin Klinger | 8 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group