terazmuzyka.pl
Newsy 465V  
mg | 11 marca 2019
5

Ben Bruce (Asking Alexandria): Co jest nie tak ze współczesnym rockiem?

Kolejni artyści próbują udowodnić, że muzyka rockowa umarła. Są jednak tacy, którzy postanowili sprawie przyjrzeć się nieco dokładniej i wskazać, co złego dzieje się z gatunkiem.

Wielu mówiło już o tym, dlaczego muzyka rockowa umarła lub też ma się świetnie. Tego typu wypowiedzi zwykle nie wnoszą nic nowego. Na ocenę muzyki rockowej zdecydował się gitarzysta zespołu Asking Alexandria, Ben Bruce, który wyraźnie pokazuje, że kierunek obrany przez artystów wykonujących ten gatunek nie jest najlepszy.

David Draiman (Disturbed): Rock nie jest martwy

Poniżej jego wypowiedź dla „Louder Sound”:

Wydaje mi się, że scena rockowa – generalnie mówiąc – jest zbytnio w tyle. Jest powolna. W rocku jest wielu upartych ludzi, którzy działają na zasadzie: „Nie, nie chce niczego zmieniać, jestem szczęśliwy w tym miejscu”. Gdy spojrzy się na muzykę klubową, czy rap i pop, widać jak artyści z pełnym przekonaniem angażują się w działanie w mediach społecznościowych. Są w tym świetni.

- powiedział Bruce. Widzi jednak światełko w tunelu:

Z moich obserwacji wynika, że muzycy rockowi zaczynają powoli działać w tym kierunku, ale jesteśmy niestety daleko w tyle. Ludzie jednak zaczynają doceniać te starania, dzięki czemu udaje się znaleźć nowe sposoby na zaangażowanie odbiorców i interakcję z publicznością.

- zakończył. 

Najnowsza płyta Asking Alexandria opublikowana została 15 grudnia 2017 roku nakładem Sumerian. Wydawnictwo zatytułowane po prostu „Asking Alexandria” wyprodukował Matt Good, natomiast miksem zajął się Taylor Larson. Przypomnijmy, że na płycie usłyszeliśmy powracającego do formacji wokalistę Danny'ego Worsnopa

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
dwarf (rockowy antykwariusz) [94.172.***.***] dodano: 11.03.2019, 13:15 #1
Prawda jest zupełnie inna. I bardzo prosta. Nie ma buntu, nie ma rocka. Przy obecnym zblazowanym, konsumpcyjnym i hedonistycznym nastawieniu młodzieży, rock nie ożyje. Jedynie wykruszający się starcy dzielnie pielęgnują etos dawnego rocka, który rządził światem. Może rock zmartwychwstanie, po jakiejś wojnie albo innym katakliźmie, ale nie teraz. Udanych zakupów w supermarkecie życzę.
Pokaż odpowiedzi (1)
qwerty [185.242.***.***] dodano: 11.03.2019, 14:01 #3
Z rockiem jest problem taki, że obecnie jest mało promowany gdziekolwiek, nieważne czy w tv, radiu czy internecie a czołowe wytwórnie skupiają się na innych gatunkach więc wykonawcy wydają w bardziej niszowych wytwórniach, jak np. Whitesnake w wytwórni Frontiers.
Baalbina [178.217.***.***] dodano: 12.03.2019, 07:15 #4
Jeden z największych gniotów współczesnego rocka, mówi dlaczego rock jest słaby? Ciekawostka.
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 143V  
1

Dawid Podsiadło z reedycją i winylową wersją płyty „Małomiasteczkowy”

rf | fot. Jacek Kołodziejski | 19 października 2019
Newsy 922V  
6

Necrobutcher (Mayhem) chciał zabić kolegę z zespołu

rf | fot. Cecil | 18 października 2019
Newsy 786V  
3

Toto zapowiada zakończenie działalności

rf | 17 października 2019
Newsy 833V  
6

Kirk Hammett (Metallica) zagrał z UFO [WIDEO]

rf | fot. Gage Skidmore | 16 października 2019
Newsy 371V  
0

Lars Ulrich (Metallica) dołączył do Mumford & Sons [WIDEO]

rf | fot. creepin Death | 15 października 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group