terazmuzyka.pl
Newsy 526V  
rf | 27 maja 2019
0

Bill Kelliher wyjaśnia co z nową płytą Mastodon

Minęły dwa lata od premiery albumu „Emperor Of Sand”. Kiedy Mastodon zabierze się za nowy album?

W wywiadzie z „Ultimate Guitar” gitarzysta zespołu Mastodon, Bill Kelliher, wyjawił na jakim etapie są prace nad nową płytą zespołu.

Posłuchaj, jak Mastodon wykonuje klasyczny utwór Led Zeppelin [AUDIO]

Bill Kelliher powiedział, że już kilka miesięcy temu grupa miała wydać nową piosenkę, zatytułowaną „Fallen Torches”, nagraną ze Scottem Kellym z Neurosis:

Miała wyjść z okazji europejskiej trasy, ale nie wyrobiliśmy się i uznaliśmy, że nie ma sensu wydawać jej w połowie trasy. Siła wyższa zadecydowała za nas, że powinniśmy się wstrzymać.

Mamy nowe pomysły na nową płytę, ale od tamtej pory nic jeszcze nie nagraliśmy. Teraz mamy własne studio, w którym możemy nagrywać piosenki. Po zakończeniu tej trasy zamierzamy wrócić do studia i komponować.

Przy okazji Record Store Day i w hołdzie zmarłemu w ubiegłym roku menedżerowi, Nickowi Johnowi, zespół Mastodon wydał niedawno swoją interpretację legendarnego „Stairway To Heaven”. Utwór ukazał się na winylowym singlu w dwóch wersjach: studyjnej i koncertowej.

Pod koniec maja startuje amerykańska trasa Mastodon z Coheed And Cambria i Everytime I Die z okazji 10. rocznicy wydania „Crack The Skye”. Póki co ogłoszono tylko amerykańskie koncerty w ramach trasy. Jeszcze nie wiadomo, czy Mastodon dotrze z nimi do Europy.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 961V  
11

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1215V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group