terazmuzyka.pl
Newsy 938V  
mg | 3 kwietnia 2020
2

Bill Withers – autor kultowego „Ain't No Sunshine” – nie żyje

W wieku 81 lat zmarł Bill Withers, który w swojej bogatej muzycznej karierze sięgnął po trzy nagrody Grammy i wylansował kultowy utwór „Ain’t No Sunshine”.

Bill Withers zmarł w ostatni poniedziałek w Los Angeles. Informację o śmierci 81-latka potwierdziła jego rodzina. Artysta, obecny na scenie przez kilkadziesiąt lat, wylansował takie przeboje jak „Just the Two of Us”, „Lean On Me” i – przede wszystkim – największy przebój „Ain’t No Sunshine”.

Jesteśmy zdruzgotani po utracie ukochanego męża i ojca (...) Swoją muzyczną poezją docierał do wielu ludzi, łączył ich. Choć był osobą ceniącą sobie prywatność, żyjącą blisko rodziny i przyjaciół, jego muzyka była tworzona dla ludzi.

- możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez rodzinę zmarłego.

Muzyczna kariera Billa Withersa trwała stosunkowo krótko, ponieważ rozpoczęła się w połowie lat 60., a zakończyła w 1985 roku. Co jednak ważne, pierwszy album artysta wydał dopiero w 1971 roku. Nagrał w sumie kilka wydawnictw, a jego największe przeboje to „Just the Two of Us”, „Lean On Me”„Lovely Day” i ponadczasowe „Ain’t No Sunshine”.

Withers sięgnął po trzy nagrody Grammy, a do czterech kolejnych był nominowany. W 2015 roku został włączony do elitarnego Rock and Roll Hall of Fame.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Five Finges Fist Fuck [178.217.***.***] dodano: 04.04.2020, 08:13 #1
Gościu może był i dobrym człowiekiem. Nie wiem, nie znałem. Niech spoczywa w pokoju. Ale do Aint No Sunshune pałam czystą, niczym nie zmąconą, pierwotną nienawiścią. Odrzucają mnie już pierwsze dźwięki tej piosenki, w obojętnie którym wykonaniu. Nawet Eugenea Edwardsa.
bili [153.92.***.***] dodano: 05.04.2020, 23:20 #2
Lean on me jest fajne
Zobacz także
Newsy 760V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group