terazmuzyka.pl
Koncerty 3698V  
szy | 11 grudnia 2017
1

Festiwal Legend Rocka. Znamy pierwszego wykonawcę

Poznaliśmy właśnie pierwszą gwiazdę przyszłorocznej, dwunastej już, edycji Festiwalu Legend Rocka, który odbywa się w Dolinie Charlotty. 

Billy Idol w 2018 roku wyrusza w europejską trasę. Właśnie poznaliśmy jej szczegóły. Wystartuje ona 25 czerwca w Luksemburgu i obejmie również Polskę - 21 lipca wokalista zagra w Słupsku, w Dolinie Charlotty. Będzie to kontynuacja udanego tournee z 2014 i 2015 roku, podczas którego muzyk promował swoją ostatnią studyjną płytę.

Queens of the Stone Age zagrają w Warszawie

Billy Idol zagra w ramach Festiwalu Legend Rocka. Najpierw sam artysta ogłosił taką informację, do sieci wrzucił szczegóły nadchodzącej trasy koncertowej, później potwierdził to organizator:

Sprzedaż biletów ruszy w najbliższą środę, 13 grudnia. Wejściówki będą dostępne m.in. na stronie Ticketpro

Będzie to pierwszy koncert wokalisty w naszym kraju. Artysta zadebiutował jako solista (wcześniej występował m.in. wraz z zespołem Generation X) w 1982 płytą „Billy Idol”, na której znalazły się takie utwory jak „White Wedding Pt. I” czy „Hot in the City”. Największą popularnością cieszył się natomiast następny krążek - „Rebel Yell” (1983), a konkretnie utwór tytułowy, który stał się wielkim przebojem. Billy Idol ma na swoim koncie osiem studyjnych albumów, z czego ostatni zatytułowany „Kings & Queens of the Underground” ukazał się w 2014 roku. Wokalista sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt: dziewięć z czterdziestu top singli w Stanach Zjednoczonych, dziesięć w Wielkiej Brytanii w tym hity takie jak: wspomniane wcześniej „White Wedding” i „Rebel Yell”, a także „Dancing with Myself”, „Mony Mony”, „Eyes Without a Face”, „Flesh for Fantasy” i „Cradle of Love”.

W tym roku odbyła się 11. edycja Festiwalu Legend Rocka, podczas której zagrali m.in. Korn, Patti Smith oraz Yes ft. Anderson, Rabin, Wakeman.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 12.12.2017, 09:29 #1
Dla mnie spoko, jeżeli ceny biletów będą przystępne, z chęcią zobaczę Flash for fantasy, czy inne White wedding na żywca.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group