terazmuzyka.pl
Newsy 559V  
mg | 16 listopada 2018
2

Billy Idol został obywatelem Stanów Zjednoczonych

Choć 62-letni Billy Idol związany jest ze Stanami Zjednoczonymi od bardzo długiego czasu, dopiero teraz został obywatelem tego kraju.

William Michael Albert Broad, znany bardziej jako Billy Idol, został obywatelem Stanów Zjednoczonych. Artysta urodził się w brytyjskim Stanmore, ale większość swojego życia spędził w Patchogue, a później w Los Angeles. Po wielu latach doczekał się oficjalnego potwierdzenia swojej drugiej narodowości.

To dobry dzień na ceremonię naturalizacji. Gratulacje dla Billy’ego Idola, że został obywatelem Stanów Zjednoczonych dziś w kalifornijskim Los Angeles.

- mogliśmy przeczytać na Twitterze United States Citizenship and Immigration Services.

 Artysta zadebiutował jako solista (wcześniej występował m.in. wraz z zespołem Generation X) w 1982 płytą „Billy Idol”, na której znalazły się takie utwory jak „White Wedding Pt. I” czy „Hot in the City”. Największą popularnością cieszył się natomiast następny krążek - „Rebel Yell” (1983), a konkretnie utwór tytułowy, który stał się wielkim przebojem. 

Billy Idol ma na swoim koncie osiem studyjnych albumów, z czego ostatni zatytułowany „Kings & Queens of the Underground” ukazał się w 2014 roku. Wokalista sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt: dziewięć z czterdziestu top singli w Stanach Zjednoczonych, dziesięć w Wielkiej Brytanii w tym hity takie jak: wspomniane wcześniej „White Wedding” i „Rebel Yell”, a także „Dancing with Myself”, „Mony Mony”, „Eyes Without a Face”, „Flesh for Fantasy” i „Cradle of Love”.

Billy Idol był jedną z gwiazd ubiegłorocznego Festiwalu Legend Rocka.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Amerykanin [83.20.***.***] dodano: 16.11.2018, 10:11 #1
USA to Teksas, Ohio, Utah i Pensylwania a nie jakieś tam Los Angeles
BI [77.91.***.***] dodano: 18.11.2018, 15:53 #2
Czy Wy ludziska o wszystko musicie się czepiać. Dla mnie przykre że tak długo czekał.Jest cudownym człowiekiem....
Zobacz także
Newsy 169V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Newsy 636V  
9

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

rf | fot. DianaKat1 | 22 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group