terazmuzyka.pl
Newsy 288V  
szy I fot: materiały prasowe | 11 lipca 2018
0

Black Eyed Peas udostępniają mocno zaangażowany politycznie teledysk [WIDEO]

Amerykańska formacja Black Eyed Peas zapowiedziała właśnie trasę po Europie w już zmienionym składzie. Przy okazji - muzycy udostępnili teledysk do nowej kompozycji. 

Black Eyed Peas, czyli grupa znana z takich przebojów jak „Where is the Love?”, „I Gotta Feeling” czy „Let's Get It Started”, ujawniła kolejny utwór, który wchodzi w skład projektu „Masters of the Sun”. Jest to już trzecia kompozycja, po „Street Livin'”„Ring the Alarm pt. 1, pt.2, pt. 3”, nagrana w trzyosobowym składzie. W ubiegłym roku z formacji odeszła wokalistka Fergie. Obecnie Black Eyed Peas tworzą Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap.

Przed wyruszeniem w jesienną trasę po Starym Kontynencie, która rozpocznie się pod koniec października (nie obejmie jednak ona naszego kraju), muzycy udostępnili w sieci piosenkę „Get It”, do której zrealizowano mocno polityczny wideoklip, z którym możecie zapoznać się poniżej. 

Grupa zwraca w nim uwagę na nadużycia władzy przez policjantów. Black Eyed Peas przypominają zabójstwa czarnoskórych mężczyzn, Erica Garnera, a także Waltera Scotta, którzy zostali zastrzeleni na ulicy. Choć wydarzyło się to za czasów kadencji prezydenta Baracka Obamy, w teledysku, a dokładniej pod koniec całości, w teledysku pojawia się postać bardzo podobna do aktualnie urzędującego w Białym Domu Donalda Trumpa, który - z okien samochodu - przygląda się bezczynnie przemocy na amerykańskich ulicach. 

Grupa Black Eyed Peas (do 2003 posługiwali się wydłużoną nazwą, z przedimkiem „the” na początku) powstała w Los Angeles w 1995 roku. Na swoim koncie mają sześć studyjnych albumów. Dyskografię zespołu zamyka - jak na razie - krążek zatytułowany „The Beginning”, który na rynku ukazał się w osiem lat temu. Warto także nadmienić, że w ubiegłym roku ukazała się, sygnowana ich nazwą, powieść graficzna, która podobnie jak muzyka, składa się na - wspomniany wcześniej - projekt „Masters of the Sun”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 642V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 219V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group