terazmuzyka.pl
Newsy 1267V  
rf | 12 lutego 2018
3

Black Sabbath wróci? Tony Iommi chce znowu tworzyć

W wywiadzie dla „The Midland Rocks” Tony Iommi podsumował rok, jaki upłynął od pożegnalnego koncertu Black Sabbath.

Black Sabbath pożegnał się z fanami 4 lutego 2017 roku w Birmingham. Gitarzysta Tony Iommi przyznaje jednak, że chce wrócić do komponowania.

Slipknot nie potrzebuje nowych fanów

W wywiadzie dla „The Midland Rocks”, przeprowadzonym w rocznicę pożegnalnych koncertów Black Sabbath, Iommi powiedział:

Zdecydowanie chciałbym znowu tworzyć, ale w tej chwili dużo działam charytatywnie. Myślałem, że po tej trasie będę miał czas na odpoczynek i robienie tego, co zawsze chciałem, ale jeszcze się za to nie zabrałem. Czas upływa szybko i po tylu latach niewidywania przyjaciół, teraz widuję ich bardzo często. Przeprowadziliśmy się, poznaliśmy nowych ludzi, mamy więc teraz nowych przyjaciół i starych przyjaciół.

Tony Iommi wyjawił też, w jakie akcje charytatywne jest aktualnie zaangażowany:

Razem z Hospital Trust zbieramy pieniądze na łóżka dla pacjentów po chemioterapii. Lekarze i pielęgniarki pracują bardzo ciężko, a nie dostają odpowiedniego uznania.

Tony Iommi już wcześniej nie wykluczał powrotu Black Sabbath, mówiąc:

Kto wie? W pewnym momencie możemy zagrać jeszcze jeden, wyjątkowy koncert. W tym kontekście nic nie zostało ostatecznie zaplanowane.

Innego zdania jest jednak basista Geezer Butler, który w wywiadzie dla Full Metal Jackie o potencjalnym powrocie Black Sabbath powiedział:

Zupełnie nieprawdopodobny. Ozzy rusza w pożegnalną trasę, więc przez następne dwa albo trzy lata będzie koncertował sam. Myślę więc, że nie ma szans nawet na pojedynczy koncert. Nie mam z tym problemu. Odeszliśmy w wielkim stylu i nie ma sensu tego przeciągać.

Ostatni koncert Black Sabbath, który odbył się 4 lutego 2017 roku w Birmingham można było zobaczyć 11 października 2017 w kinach na całym świecie, również w naszym kraju (pod tytułem „The End Of The End”), z kolei 17 listopada ukazał się na DVD i Blu-Ray w różnych wersjach, m.in. z dodatkowymi płytami CD z dźwiękowym zapisem występu (jako „The End”). Ponadto grupa Black Sabbath zarejestrowała w ramach tzw. Angelic Sessions, pięć studyjnych nagrań.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kilkujadek [94.254.***.***] dodano: 12.02.2018, 10:11 #1
Uwielbiam brzmienie jego chrapliwej czasami gitary,wprowadził muzykę gitarową na dużo bardziej interesujący poziom od poprzedników tego instrumentu.Niesamowite riffy zostaną na zawsze legendarne w kanonach muzyki a mógłby przecież stworzyć w swym unikatowym potencjale liryki wioślarskiej jeszcze coś niesamowitego.Proszę o więcej dla potomnych...
td2003 [188.121.***.***] dodano: 13.02.2018, 00:08 #2
"Odeszliśmy w wielkim stylu i nie ma sensu tego przeciągać." - otóż to.
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym.
Myślę warto się poświęcić i odejść w chwale niż, choćby z racji wieku, skończyć jako parodia samego siebie.
Miroslav Zielinsky dodano: 13.02.2018, 14:05 #3
kolejny Return to forever ? Nawet jakby było to muzyka z kosmosu to z powodu kolejnej bezczelności czyli wielkich pożegnań dla podbicia kasy (patrz. Scorpions, Judas Priest, ostatnio coś kombinuje Slayer) bym tego nie słuchał. Edytowano 2 razy. Ostatnio: 13.02.2018, 14:07
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group