terazmuzyka.pl
Newsy 1650V  
rf | 2 września 2019
19

Blaze Bayley mówi, czego się nauczył w Iron Maiden

Były wokalista Iron Maiden wspomina swój czas spędzony w grupie. Przyznaje, że wiele się nauczył.

Blaze Bayley w wywiadzie dla „TNT Radio Rock” przypomniał, że mija 25 lat, od momentu, kiedy dołączył do Iron Maiden. Wokalista zaśpiewał na dwóch płytach grupy: „The X Factor” i „Virtual XI”.

W wywiadzie Blaze przyznaje:

Nauczyłem się, jak pisać piosenki, dużo nauczyłem się na temat mojego głosu. Praca z Iron Maiden sprawiła, że nauczyłem się, jak przenieść pomysł z mojej głowy do sali prób i na płytę CD.

Wcześniej komponując, polegałem trochę na szczęściu, ale po pracy z Iron Maiden wiedziałem, kiedy mam dobry pomysł i nabrałem pewności siebie.

Aktualna trasa koncertowa Iron Maiden, która właśnie przetacza się przez Stany Zjednoczone, zawiera w setliście dwa utwory, w których oryginalnie śpiewał Blaze Bayley. Są to „Sign Of The Cross” z „The X-Factor” i „The Clansman” z „Virtual XI”.

W wywiadzie dla „Trunk Nation” basista Steve Harris powiedział, dlaczego Iron Maiden wykonuje te utwory:

Urozmaicają one setlistę. Wiem, że te dwie płyty nie są tak popularne jak inne, ale to bardzo dobre piosenki, dzięki którym set jest bardziej interesujący.

Kiedy te płyty się ukazały, mówiłem, że w przyszłości ludzie będą je bardziej lubili i może lepiej rozumieli. I tak się właśnie stało. Dali im szansę. Dzisiaj wielu osobom te płyty bardziej się podobają. Wówczas ludzie nie potrafili pogodzić się z faktem, że mieliśmy innego wokalistę.

Blaze Bayley tego lata wykonywał specjalne koncerty z utworami Iron Maiden.

Komentarze (19)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diz [89.71.***.***] dodano: 02.09.2019, 12:21 #1
Mija 25 lat od jego przyłączenia się do Iron Maiden, więc na tym starym "sukcesie" wypada się trochę polansować. Nie wiem czego się w Ironach nauczył, ale utwory ma na tyle kiepskie, że musi stale gadać o przeszłości i grać kawałki z okresu kiedy był w Maiden. Smutne.
Pokaż odpowiedzi (3)
I [91.205.***.***] dodano: 02.09.2019, 15:24 #5
The X-Factor jest wysoko na mojej liście płyt Iron Maiden, bo na podium...Ulubiona poza Maidenami to Promiss and Trerror, pewnie, że nie dorównuje Maidenom, ale słaba ? Duża przesada !
Mantas [31.42.***.***] dodano: 02.09.2019, 21:40 #6
Czegoś tam się może nauczył, ale napewno nie śpiewać.... W studio jego głos jakoś jeszcze Steve wybronił ale na żywo to już był dramat. Panie Blaze, zacznij chłopie pisać sensowne utwory a nie bezsensowne trzecioligowe rąbanki, bo mniejszych klubów i pubów już nie ma .....
Marck76 [91.146.***.***] dodano: 03.09.2019, 00:06 #7
Iron Maiden skończył się na "Fear of the Dark"
Pokaż odpowiedzi (1)
Marcin [83.23.***.***] dodano: 03.09.2019, 18:35 #9
Iron Maiden z pierwszych dwóch płyt to bardzo hardrockowy zespół, brzmieniowo trochę liznął punka, trochę więcej tworzył NWOBHM. Jednak to była zupełnie inna grupa z Paulem Di Anno. Całe galaktyki w innym kierunku niż z Brucem Dickinsonem!!!! którego osobowość i głos są tak silne i charyzmatyczne, że najmniejszego sensu nie ma porównanie go z Di Anno. To jak porównać czy lepszy jest Land Cruiser czy Ford GT. Totalnie mija się z celem, bo to totalnie dwie inne rzeczywistości. A dla mnie, co do płyt, Fear od the dark, to jedna z najsłabszych płyt. Cenię w zasadzie całą dyskografię IM, płyty z Blazem również, jednak to Brave New World, A matter of life and death i w końcu the final Frontier to ich najlepsze płyty!
Pokaż odpowiedzi (5)
Astro72 [5.173.***.***] dodano: 04.09.2019, 01:12 #15
Myślę, że Bayley jest jedną z najgorszych rzeczy jakie przytrafiła się I.M.Oczywiście S.Harris lansuje i podkręca gadaninę o tych dwóch nieszczęsny ch albumach ale przecież tu chodzi o Szmalec.BLAZE był nie tylko przypadkowym człowiekiem na przypadkowym miejscu ale osłabił bardzo pozycję tego zespołu, który staczać się zaczął właśnie od tamtego czasu aż do dnia dzisiejszego.Bowiem Dickinson na ostatnich 4 płytach śpiewa jeszcze gorzej niż Blaze zbliżając się do totalnej zapaści i kakofonicznego rabanu, który zakończy się tragicznie i dojdzie do aktów samosadow na scenie przez widzów, którzy krzyczeć Będą" oddawać moją forsę sukinsyny"
Marcin [83.23.***.***] dodano: 04.09.2019, 06:40 #16
Mocne słowa o ostatnich czterech płytach... Ale czy mają jakiekolwiek poparte rozumem uzasadnienie? Jeden z najlepszych wokalistów muzyki popularnej (w odróżnieniu od wokalistów śpiewających klasycznie) nagle nie umie śpiewać i tego nie słyszy? Naprawdę? To, że naturalnie z wiekiem głos o nawet o oktawę się obniża? To jest kakofonia? Miałem obawy czy nowotwór Dickinsona będzie miał wokalnie trwałe reperkusje, ale tylko na trasie po Book of Souls było słychać problemy. Na ostatniej trasie Bruce wypadł świetnie. Na płytach bardzo dobrze. Żeby 30latkowie tak dobrze śpiewali ze znanych kapel, tego bym sobie życzył. A to, że Bruce brzmi inaczej niż 25 lat temu to kwestia gustu. Nie podoba się, no kupuj płyt i biletów na koncerty.
Pokaż odpowiedzi (3)
Komentarze (19 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 602V  
5

Krzysztof Penderecki nie żyje

rf | fot. Akumiszcza | 29 marca 2020
Newsy 1095V  
7

Nine Inch Nails wydał właśnie dwie nowe płyty [AUDIO]

rf | fot. Rob Sheridan | 26 marca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group