terazmuzyka.pl
Film / serial 621V  
mg | 2 marca 2019
2

„Bohemian Rhapsody” trafi do chińskich kin w ocenzurowanej wersji

Film „Bohemian Rhapsody” trafi na chiński rynek. Co jednak ciekawe, mieszkańcy Państwa Środka obejrzą jego ocenzurowaną wersję.

Dystrybucja na terenie Chin to szansa na powiększenie wpływów. Na to liczą twórcy „Bohemian Rhapsody”, którzy zdecydowali się na wyświetlanie produkcji w Państwie Środka. Początkowo film pojawi się tylko w kilku wybranych kinach, a jeśli będzie wzbudzał zainteresowanie – trafi do wszystkich chińskich kin. To ogromna szansa, jednak twórcy musieli zgodzić się na pewne ustępstwa.

Oscary 2019. Lista zwycięzców

Do chińskich kin trafi bowiem ocenzurowana wersja „Bohemian Rhapsody”, z której wycięto kilka konkretnych scen – wszystkie, w których pojawiają się narkotyki, a także te z wątkami homoseksualnymi. Warto wspomnieć, że chińska telewizja ocenzurowała również przemowę Ramiego Malka podczas odbierania Oscara za rolę Freddiego Mercury'ego„Bohemian Rhapsody” pojawi się chińskich kinach już w marcu.

Rami Malek odbiera Oscara za „Bohemian Rhapsody” 

Rami Malek, odbierając nagrodę przyznał, że nie był faworytem, ale udało mu się. Dużo czasu poświęcił na podziękowania rodzicom oraz ekipie filmowej, a także zespołowi Queen (Brian May obecny był na widowni). Odniósł się też do samej postaci Freddiego Mercury’ego:

Ten dzieciak nie potrafił się odnaleźć. Zrobiliśmy film o homoseksualnym mężczyźnie, imigrancie, który żył własnym życiem. Fakt, że celebrujemy teraz jego historię jest dowodem na to, że pragniemy więcej takich historii. Jestem synem imigrantów z Egiptu. Moja historia wciąż się pisze.

Najlepszym filmem tegorocznych Oscarów wybrano „Green Book”. Produkcja pokonała między innymi „Faworytę”, „Bohemian Rhapsody” czy „Narodziny gwiazdy”. Wśród aktorów statuetki zdobyli: Olivia Colman („Faworyta”) i Rami Malek („Bohemian Rhapsody”) za role pierwszoplanowe, a także Mahershala Ali („Green Book”) i Regina King („Gdyby ulica Beale umiała mówić”) za role drugoplanowe.

 

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Supcio!!! [83.22.***.***] dodano: 02.03.2019, 21:05 #1
też bym chciał żeby w polsce takie sceny były wycięte, super mają w tych chinach,brawo !!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
0

Mick Jagger (The Rolling Stones) wystąpi w thrillerze

rf | fot. Jerzy Bednarski | 23 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group