terazmuzyka.pl
Film / serial 930V  
rf | 7 stycznia 2019
2

„Bohemian Rhapsody” wielkim zwycięzcą Złotych Globów [WIDEO]

Rozdano Złote Globy. Wielkim zwycięzcą okazał się film „Bohemian Rhapsody”. Biografia Queen otrzymała nagrodę w obu kategoriach, do których została nominowana.

Film „Bohemian Rhapsody” był nominowany do Złotych Globów w dwóch kategoriach i w obu zwyciężył: „Najlepszy film – dramat” i „Najlepszy aktor – dramat” dla odtwórcy głównej roli Ramiego Maleka.

Rami Malek zasługuje na Oscara?

Bohemian Rhapsody” pokonał między innymi filmy „Czarne bractwo”, „Czarna Pantera” i „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą. Odbierając nagrodę dla najlepszego aktora dramatycznego Rami Malek powiedział:

Jestem poruszony. Serce mi wali w piersi. Jest to niezwykły zaszczyt otrzymać nagrodę i znaleźć się w gronie tak wyjątkowych aktorów. Chcę podziękować każdemu, kto ciężko pracował nad tym filmem. I oczywiście Queen. I Brianowi Mayowi oraz Rogerowi Taylorowi. A także Freddiemu, że dał mi tę rolę życia.

Poniżej możecie obejrzeć wystąpienie Ramiego Maleka.

Producent Graham King, który odebrał nagrodę dla najlepszego filmu dramatycznego, przyznał:

Tego się nie spodziewałem. Siłą filmów jest to, że jednają ze sobą ludzi. Freddie Mercury i Queen robili to za pomocą muzyki. Ogromne podziękowania dla Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego za pokazanie, jaka moc tkwi w każdym z nas. Ta nagroda jest dla was.

Złote Globy (Golden Globe Awards) to nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji, przyznawana od 1944 roku. Filmy nominowano w 25 kategoriach.

O Queen w „Teraz Rocku”

Dużo miejsca grupie Queen poświęciliśmy w najnowszym, styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który kilka dni temu trafił do sprzedaży. Zespół doczekał się 18-stronicowej wkładki, w której opisaliśmy jego historię oraz studyjne i sceniczne dokonania. Członkowie Queen zdobią ponadto okładkę wspomnianego numeru.

Pismo dostępne jest w kioskach w całej Polsce i w naszym sklepie internetowym.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
antyqueen [83.22.***.***] dodano: 07.01.2019, 10:23 #1
jak najbardziej słuszna nagroda, ten film to przecież jakiś dramat...
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
8

„Psy 3”. Znamy szczegóły i datę premiery filmu [FOTO]

rf | fot. Bartosz Mrozowski | 15 lipca 2019
8

Roger Waters wypuści do kin film koncertowy

rf | fot. Brennan Schnell | 11 lipca 2019
5

Quentin Tarantino rezygnuje z reżyserowania filmów

rf | fot. pinguino k | 5 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group