terazmuzyka.pl
Newsy 2571V  
ud | 18 kwietnia 2016
19

Bono o sytuacji w Polsce i na Węgrzech: To hipernacjonalizm

Frontman U2 w amerykańskim kongresie zabrał głos m.in. w sprawie sytuacji w Europie.

W zeszłym tygodniu Bono wraz z innymi ekspertami zgromadzonymi w Kongresie Stanów Zjednoczonych zastanawiał się, jak zaradzić problemom nękającym świat. Opowiadał o ekstremistach z tzw. Państwa Islamskiego i walce z nimi śmiechem, uchodźcach oraz o falach nacjonalizmu przelewających się przez Europę. Muzyk ostrzegał:

Nacjonalizm jest zagrożeniem. Mowa nienawiści jest zagrożeniem. Widzieliśmy w latach 40. XX wieku, jakie ma to skutki. Musimy stawić czoło zagrożeniu, za jakie uważam nacjonalizm.

Chwilę później podał konkretne przykłady.

Mówię o egzystencjalnym zagrożeniu dla Europy, którego nie było od lat 40. Widzimy, jak Polska i Węgry przesuwają się na prawo w kierunku pewnego hipernacjonalizmu (…). Wielka Brytania będzie głosować nad opuszczeniem Unii Europejskiej. To rzeczy nie do pomyślenia.

Zdaniem lidera U2 integracja Europy w ramach Unii Europejskiej jest obecnie zagrożona i Ameryka powinna patrzeć na to z niepokojem. To w końcu UE jest najważniejszym sojusznikiem USA w walce z ekstremistami. Nadzieję widzi w kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która niezłomnie działa na rzecz jedności Europy i pomocy uchodźcom.

Fragment przemówienia Bono znajdziecie poniżej.

Komentarze (19)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Cookie13 dodano: 18.04.2016, 09:17 #1
Zagadka;
"Ilu członków U2 potrzeba, żeby wymienić żarówkę?"
Odpowiedź;
"Jeden. Bono stoi na stołku, a cały świat kręci się wokół jego dupy".

Ten człowiek już dawno stracił kontakt z rzeczywistością.
Doktorek dodano: 18.04.2016, 09:24 #2
Hipokryta, niech się zajmie samym sobą i swoimi "dobroczynnymi" dochodami. Jakim prawem wypowiada się o Polsce i Węgrzech ?
pd90 dodano: 18.04.2016, 10:41 #3
Pragnę zauważyć, że najbardziej otwarci na hordy "uchodźców" są ci, którzy na co dzień nie będą mieli z nimi do czynienia.... A to, że Bono papla głupoty na lewo i prawo wiadomo nie od dziś i nie warto sie tym przejmować, czy nam sie one podobają czy nie. Wielki muzyk, ale jego zdanie na temat polityki, ekonomii czy historii interesuje mnie mniej więcej tyle co opinia Pawłowicz na temat "Songs of innocence" Uśmiech
sunset_station dodano: 18.04.2016, 13:03 #4
Miał szansę milczeć, nie skorzystał. Trudno.
Riff Raff dodano: 18.04.2016, 14:54 #5
Właśnie poprzez naiwność i brak wyobraźni takich polityków jak Angela Merkel, Europa za jakiś czas może stać się kontynentem muzułmańskim. Polska i Węgry jako jedne z nielicznych krajów na naszym kontynencie mają swoje zdanie i nie tańczą tak jak UE im zagra. Bono niech lepiej zajmie się muzyką (ostatnie płyty U2 słabiutkie), bo o polityce ma niewielkie pojęcie. Ciekawe czy pominięcie przez U2 Polski na ostatniej trasie koncertowej ma jakiś związek z poglądami Bono na temat naszego kraju?
bbfan dodano: 18.04.2016, 20:18 #6
Bono mądralo,może spytasz Niemców jak im się teraz żyje,dzięki pomysłom Angeli ?
mourningsun dodano: 18.04.2016, 21:19 #7
Szkoda że jego przyjaciele-kongresmeni z US nie palą się do przyjmowania uchodźców - może od nich powinien zacząć leczenie świata z hipernacjonalizmu? Kurt Cobain miał rację kiedy pogonił tego gościa - cwana cipa i tyle
Metamatic dodano: 19.04.2016, 16:34 #8
Pieprzony lewak do spółki z Morello, który zrobił karierę na byciu "socjalistycznym mesjaszem". Edytowano 1 raz. Ostatnio: 19.04.2016, 16:37
Slavo dodano: 19.04.2016, 20:44 #9
Bono ma całkowitą rację a jego opinia ma ogromne znaczenie. Dziwię się komentarzom, rockowcy których znam to ludzie otwarci i zdroworozsądkowi - przykro, że takie komentarze są na stronie Teraz Rocka
Cookie13 dodano: 19.04.2016, 21:55 #10
Bono całkowicie się myli, ale jego opinia niestety ma duże znaczenie, przynajmniej w sensie medialnym.
A Ty Slavo będziesz dla mnie wiarygodny, jak pod swój dach przyjmiesz Ahmeda z jego dwoma żonami i ósemką dzieciaków. Zdjęcia ze szczęśliwej współegzystencji koniecznie opublikuj na forum "Teraz Rocka".
pennyroyalty dodano: 19.04.2016, 23:25 #11
ONR i pseudokibice jako ostoja Polskości, działalność ks. Międlara, marsze niepodległości i odczłowieczanie wszystkiego co inne i niezrozumiałe - to nie jest hipernacjonalizm? Nie popieram przyjmowania kogokolwiek bez jakiejkolwiek weryfikacji i kontroli, ale naprawdę wątłe są podstawy naszej chrześcijańskiej tożsamości skoro parędziesiąt tysięcy uchodźców jej zagraża.
Metamatic dodano: 20.04.2016, 17:27 #12
Zdrowy rozsądek to właśnie cecha konserwatyzmu, myślenia prawicowego i nie ma on nic wspólnego z lewactwem. A porównywanie ONR i ks. Międlara do "hipernacjonalizmu" niemieckich nazistów (również lewaków) to już czysty przejaw lewackiej ignorancji. Następnym razem radzę dokształcić się z nauk politycznych i historii. A przede wszystkim nauczyć się różnic między lewicą od prawicą.
Mnie nie dziwią takie komentarze, wręcz cieszą, w końcu ludzie mądrzeją i przestają wierzyć w lewicowe bajeczki. W świecie rocka na szczęście nie brakowało też konserwatystów: Johnny Ramone, Ted Nugent czy Ian Curtis. Edytowano 7 razy. Ostatnio: 20.04.2016, 17:35
Metamatic dodano: 20.04.2016, 21:36 #13
I jeszcze odnośnie chrześcijańskiej tożsamości skoro o niej wspomniałeś. To kolejne cwaniactwo lewaków, odnosić się do chrześcijańskich wartości kiedy im są potrzebne propagandowo, co jednocześnie nie przeszkadza im nimi pogardzać i wyśmiewać chrześcijan.
Wartościami chrześcijańskiej cywilizacji są m.in.: wolna wola oraz przekonanie, że wszyscy ludzie są równi wobec prawa (najlepszy przykład USA XIX w). Lewica jest tego całkowitym przeciwieństwem bo według jej ideologii są równi i równiejsi (np. poprzez nadawanie przywilejów mniejszościom narodowym lub seksualnym kosztem większości) i nie uznaje wolnej woli człowieka poprzez zabieranie pod przymusem niesprawiedliwych podatków rozdając jej na przykład na zasiłki.

Ja jako konserwatysta nie mam nic przeciwko cudzoziemcom pod warunkiem, że będą uczciwie pracować tak jak reszta, będą szanować kulturę i obyczaje oraz przestrzegać obowiązującego na danym terenie prawa. Bez żadnego faworyzowania.
pennyroyalty dodano: 23.04.2016, 14:10 #14

Metamatic napisał:

Zdrowy rozsądek to właśnie cecha konserwatyzmu, myślenia prawicowego i nie ma on nic wspólnego z lewactwem.
A porównywanie ONR i ks. Międlara do "hipernacjonalizmu" niemieckich nazistów (również lewaków) to już czysty przejaw lewackiej ignorancji. Następnym razem radzę dokształcić się z nauk politycznych i historii. A przede wszystkim nauczyć się różnic między lewicą od prawicą.
Mnie nie dziwią takie komentarze, wręcz cieszą, w końcu ludzie mądrzeją i przestają wierzyć w lewicowe bajeczki. W świecie rocka na szczęście nie brakowało też konserwatystów: Johnny Ramone, Ted Nugent czy Ian Curtis.


Nie rozumiem Twoich zarzutów, bo dużo piszesz, ale niewiele tam odniesień do tego co było w moim poście. Nie wiem, w którym momencie odnosisz się do mnie, a kiedy do Bono, bo nie rozgraniczasz, zatem skoro Twój post jest odpowiedzią na mój, pozwól, że przyjmę wszystkie zarzuty osobiście.

Nie porównywałam nikogo do nazistów, nie było w ogóle mowy o lewicy i prawicy. Ja tylko twierdzę, że działalność takich osób/organizacji jak Międlar i ONR przyczynia się do wzrostu nacjonalizmu w naszym kraju - nawet jeśli nie nawołują wprost do prześladowania kogokolwiek (gdyby nawoływali podpadaliby pod paragraf, więc się im nie dziwię). Maszerowanie w jednym szeregu z osobami krzyczącymi "Je...ać Araba" i nie zareagowanie w żaden sposób to jak wyrażenie poparcia.

Zarzucasz mi (Bono?) lewacką ignorancję, choć nie bardzo rozumiem powody. Czy każda osoba, która skrytykuje ONR i Międlara jest automatycznie lewakiem i ulega lewackiej propagandzie? To znowu odczłowieczanie: nie jestem dla Ciebie po prostu osobą o innych poglądach, lecz "lewakiem" (prawie "robakiem"). Polecasz mi dokształcenie się, a sam mylisz kilka pojęć: nacjonalizm, narodowy socjalizm, konserwatyzm, prawica. Ja nie zrównuję ich bo to - na szczęście! - nie to samo. Krytykowałam tylko ten pierwszy: jako stawianie swojego Narodu na uprzywilejowanej pozycji. Konia z rzędem temu, kto zdefiniuje Naród.

Metamatic napisał:

I jeszcze odnośnie chrześcijańskiej tożsamości skoro o niej wspomniałeś. To kolejne cwaniactwo lewaków, odnosić się do chrześcijańskich wartości kiedy im są potrzebne propagandowo, co jednocześnie nie przeszkadza im nimi pogardzać i wyśmiewać chrześcijan.


Rozumiem, że pierwsze zdanie znów odnosi się do mnie, choć nie ma poczucia, że gardziłam w swoim poście kimkolwiek. Gardzenie ludźmi - czy dlatego, że są chrześcijanami, muzułmanami, ateistami czy też mają lewicujące poglądy (a można mieć takie również będąc chrześcijaninem) - jest po prostu podłe.

Metamatic napisał:

Wartościami chrześcijańskiej cywilizacji są m.in.: wolna wola oraz przekonanie, że wszyscy ludzie są równi wobec prawa (najlepszy przykład USA XIX w). Lewica jest tego całkowitym przeciwieństwem bo według jej ideologii są równi i równiejsi (np. poprzez nadawanie przywilejów mniejszościom narodowym lub seksualnym kosztem większości) i nie uznaje wolnej woli człowieka poprzez zabieranie pod przymusem niesprawiedliwych podatków rozdając jej na przykład na zasiłki.


Chyba znów odchodzimy od tematu, ale to, co nazywasz nadawaniem przywilejów, inni mogliby uznać za zrównywanie w prawach. Fakt, że heteroseksualiści mogą zawrzeć związek małżeński jest pewnym przywilejem, którego mniejszości seksualne nie posiadają, zatem masz rację: są równi i równiejsi. Tylko na starcie równiejsi są heteroseksualiści. I nie chodzi tu o adopcję dzieci, bo to kontrowersyjna sprawa. Chodzi o inne uprawnienia, jakie zyskujesz, będąc w związku małżeńskim.

Chrześcijaństwo w Polsce ma różne oblicza. W wielkim uproszczeniu: jest wariant konserwatywny, ale i ten bardziej liberalny i lewicujący (ks. Tischner, bp. Życiński, bp. Ryś). Lewicowość nie jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Nienawiść i pogarda są.

Metamatic napisał:

Ja jako konserwatysta nie mam nic przeciwko cudzoziemcom pod warunkiem, że będą uczciwie pracować tak jak reszta, będą szanować kulturę i obyczaje oraz przestrzegać obowiązującego na danym terenie prawa. Bez żadnego faworyzowania.


Cieszę się, że to napisałeś, bo zgadzam się całkowicie. Tak jak napisałam, nie jestem za automatycznym zapraszaniem wszystkich, którzy chcieliby do nas przyjechać. Uważam, że Europa dała i wciąż daje plamę - z jednej strony obiecywanie gruszek na wierzbie (tzn. to ochocze "Przyjedźcie do nas" autorstwa Merkel) bez jakiejkolwiek konsultacji ze społeczeństwem i bez systemowego podejścia do problemów społecznych i tych związanych z bezpieczeństwem jakie ta nowa sytuacja rodzi, a z drugiej brak jakichkolwiek skutecznych prób rozwiązania problemu uchodźców tam, gdzie on się rodzi. Niemniej nie sądzę, by rozwiązaniem było totalne zamknięcie się i budowanie murów. Przed tym naporem nie uratują nas żadne mury, a jedynie pogłębią podziały, które leżą u podstaw całego problemu jaki świat zachodni ma ze światem muzułmańskim. Edytowano 3 razy. Ostatnio: 23.04.2016, 14:24
HprNationalist dodano: 23.04.2016, 18:59 #15
Moderatorstwo oficjalnego forum U2 (http://zootopia.u2.com/index) CENZURUJE wypowiedzi o ostatnich żenujących oracjach frontmana zespołu. Nie da się tam NIC o wystąpieniu imć Bono przed kongresem USA napisać. Najpierw wyskakuje komunikat: "This post will need approval from a moderator before it is shown." A później nie dzieje się nic. I pomyśleć, że U2 uchodzi niby za formację zaangażowaną w walkę o prawa człowieka, w tym prawo do wolności wypowiedzi.... O, Tempora! O, Mores!

Przytaczam obszerny fragment polskiej wersji ocenzurowanego postu:

Jak większość osób już zapewne wie, Bono, wypowiadając
się niedawno przed amerykańskim kongresem, wspomniał
o Węgrach i o Polsce. Obydwa kraje zostały ostro skrytykowane.
Za.... "hipernacjonalizm" i przyczynianie się do niszczenia
jedności Europy.

Biorąc pod uwagę lata 30-te ubiegłego wieku i atak
hitlerowskich Niemiec na Polskę, a także wojnę i wszystko
to, co z nią związane, następnie zaś inwazję ZSSR, konfe-
rencję w Jałcie, niesławną Zdradę Zachodu i wreszcie
odcięcie Europy Centralnej i Wschodniej od Wolnego Świata
Żelazną Kurtyną; sugerowanie, że Polska wykazuje brak lo-
jalności wobec Europy jest, eufemistycznie ujmując, wyjąt-
kowo nie na miejscu i naprawdę bardzo aroganckie.

Jeśli Bono pozwala sobie na publiczne krytykowanie Polski
za jej rzekomą "nietolerancję", tudzież wysoce uzasadnioną
niechęć do przyjmowania hord emigrantów z Bliskiego
Wschodu, w tak indolentny sposób, to ciekawe co ma do
powiedzenia chociażby o niesławnym koranicznym Wersecie
Miecza? Naprawdę ciekawi mnie, i nie tylko mnie, jak sko-
mentowałby Bono następujące kwestie:

1) problem FGM (female genital mutilation), czyli inaczej
obrzezania kobiecego lub celowego okaleczania genitaliów
kobiet, co oznacza w praktyce całkowite wycięcie, zazwyczaj
małej dziewczynce i na żywca, m.in. łechtaczki, który to
ohydny rytuał praktykowany jest w muzułmańskich krajach,
po to, żeby pozbawić kobiety zdolności odczuwania rozkoszy
sexualnej

2) legalność pedofilii i liczne małżeństwa, a później małżeński
sex dorosłych Muzułmanów z dziećmi (z małymi dziewczynkami),
skutkiem czego wiele z nich odnosi poważne obrażenia fizyczne,
o psychicznych traumach nie wspominając, i/lub umiera,

3) fakt, że według Muzułmanów, ci, którzy odrzucają Islam, to
"najgorsze ze stworzeń" (Koran 98:6), nie zasługujące na ŻADNĄ
litość

4) fakt, że według Muzułmanów, wszyscy ci, którzy sprzeciwiają
się prorokowi Mahometowi i jego ludziom zasługują na upokarza-
jącą śmierć, najlepiej poprzez ścięcie

5) fakt, że święta księga Muzułmanów, Koran, ostentacyjnie pro-
muje przemoc i żąda mordowania Żydów, Chrześcijan i innych
niewiernych, z którego to powodu jest Koran często porównywany
do.... Mein Kampf

6) fakt, że nawet w czasach współczesnych, wielu Muzułmanów
wielbi Adolfa Hitlera i twierdzi, że Hitler bardzo przypominał ich
ukochanego proroka Mahometa, którego Muzułmanie przecież
we wszystkim naśladują....

Skoro to, co robi Polska to "nietolerancja" i "hipernacjonalizm",
czym jest w takim razie i jak należy zaklasyfikować to, co zostało
opisane krótko w punktach powyżej?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich trzeźwo myślących patriotów

Polski Hiper Nacjonalista



BIBLIOGRAFIA:

1) Święty Koran (w kilku tłumaczeniach)
2) Robert Spencer — Niepoprawny Politycznie Przewodnik Po Islamie i Krucjatach
3) Klaus Michael Mallmann, Martin Cüppers — Półksiężyc i Swastyka. Trzecia Rzesza, a Świat Arabski


TAGI: bono u2 w konresie USA przed kongresem kongres usa ostro o polsce hipernacjonalizm jedność europy islam fgm female genital mutilation kobiece obrzezanie pedofilia małżeństwa sex z dziećmi koran nienawiść najgorsze z istot mahomet hitler rasizm mein kampf Edytowano 6 razy. Ostatnio: 23.04.2016, 19:09
Metamatic dodano: 24.04.2016, 13:50 #16
"Ja tylko twierdzę, że działalność takich osób/organizacji jak Międlar i ONR przyczynia się do wzrostu nacjonalizmu w naszym kraju - nawet jeśli nie nawołują wprost do prześladowania kogokolwiek (gdyby nawoływali podpadaliby pod paragraf, więc się im nie dziwię). Maszerowanie w jednym szeregu z osobami krzyczącymi "Je...ać Araba" i nie zareagowanie w żaden sposób to jak wyrażenie poparcia."

W Polsce nie zanosi się do żadnego wzrostu nacjonalizmu i prawdopodobnie go nigdy nie będzie. Trudno nawet mówić o silnym polskim stronnictwie narodowym. Trzeba jednak mieć jakiekolwiek pojęcie o polityce i odrobinę zdrowego rozsądku żeby się wypowiadać o sytuacji w Polsce, bo nie można wrzucać do jednego worka zwykłych patriotów; normalnych narodowców z pod znaku Dmowskiego (czyli wolnościowców i kapitalistów) z idiotami machającymi swastyką mylącymi podstawowe pojęcia. Nie ulegaj manipulacji, tzw. polskich nazioli jest niewielu a to, że na marszach patriotycznych zawsze pojawią się jacyś idioci z hasami rasistowskimi to niestety niczyja wina. Nie wykluczone zresztą, że to mogą być lewicowi prowokatorzy.

"Zarzucasz mi (Bono?) lewacką ignorancję, choć nie bardzo rozumiem powody. Czy każda osoba, która skrytykuje ONR i Międlara jest automatycznie lewakiem i ulega lewackiej propagandzie?"

Nikt nikomu nie broni krytyki, z kolei ja mogę na krytykę odpowiedzieć. Chodzi o to, że zarzuty Bono (którego popierasz) są idiotyczne, typowe dla ignoranta, lewicującego artysty, nieposiadającego podstawowej wiedzy o otaczającym go świecie. Tu wcale nie chodzi o pokój i jedność w Europie, po prostu Polska i Węgry postawiły się dominacji Niemiec w UE i chcą większej suwerenności w rządzeniu we własnych państwach. Lewica dominująca w UE poczuła zagrożenie dla swoich interesów a Bono posłużył im jako zwykły "pożyteczny idiota".

"To znowu odczłowieczanie: nie jestem dla Ciebie po prostu osobą o innych poglądach, lecz "lewakiem" (prawie "robakiem")."

To ty tak napisałaś. Do samego człowieka nic nie mam, co najwyżej mi go żal. Ja po prostu nie lubię lewicowych poglądów bo są sprzeczne z ludzką naturą, nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i doprowadzają do nierówności społecznych. Terminu "lewacki" używam szczególnie w stosunku to osób, które ślepo powtarzają lewicowe hasła i maszerują z dziełami Marksa pod pachą nie mając o nich najmniejszego pojęcia. Chociaż z nich można się jeszcze pośmiać, bardziej pogardzam cwaniakami, którzy nie wierzą w lewicowe poglądy i wiedzą, że to bzdury ale popierają je i głoszą wyłącznie dla korzyści.

"Polecasz mi dokształcenie się, a sam mylisz kilka pojęć: nacjonalizm, narodowy socjalizm, konserwatyzm, prawica."

W którym miejscu się mylę?! Proszę wskazać, czekam.

"Ja nie zrównuję ich bo to - na szczęście! - nie to samo. Krytykowałam tylko ten pierwszy: jako stawianie swojego Narodu na uprzywilejowanej pozycji. Konia z rzędem temu, kto zdefiniuje Naród."

Jak to nie zrównujesz? Skoro według ciebie i Bono normalni ludzie o patriotycznych poglądach, uczęszczający na marszach niepodległości to ci sami ludzie co jakaś marginalna grupa ignorantów nosząca na rękach równocześnie Dmowskiego i Hitlera, wyłącznie z własnej niewiedzy i głupoty.
Sam nacjonalizm nie jest jednoznacznie negatywny, nabiera negatywnych cech gdy jest wykorzystywany prze ideologie lewicowe (narodowy socjalizm, faszyzm, narodowy komunizm (są i takie dziwactwa) etc.). Nacjonalizm XIX wiecznego USA był inny niż nacjonalizm III Rzeszy czy Włoch za Mussoliniego. Stawianie swojego Narodu, rasy na uprzywilejowanej pozycji bez przyczyny to SZOWINIZM, nie nacjonalizm. Czym według ciebie jest naród?

"Gardzenie ludźmi - czy dlatego, że są chrześcijanami, muzułmanami, ateistami czy też mają lewicujące poglądy (a można mieć takie również będąc chrześcijaninem)"

Lewicujący chrześcijanie istnieją owszem lecz trudno ich traktować poważnie skoro idea lewicowa powstała jako siła antychrześcijańska.

"Fakt, że heteroseksualiści mogą zawrzeć związek małżeński jest pewnym przywilejem, którego mniejszości seksualne nie posiadają, zatem masz rację: są równi i równiejsi. Tylko na starcie równiejsi są heteroseksualiści. I nie chodzi tu o adopcję dzieci, bo to kontrowersyjna sprawa. Chodzi o inne uprawnienia, jakie zyskujesz, będąc w związku małżeńskim."

To nie jest przywilej wynikający z nadania prawnego tylko wynikający z prawa natury. Nie nadał go żaden urzędnik lecz zdecydowała o tym sama natura. Małżeństwo z definicji to związek kobiety i mężczyzny, bo w wyniku stosunku pary heteroseksualne płodzą dziecko i mogą je urodzić. Homoseksualiści takiej możliwości nie mają więc małżeństwem z przyczyn naturalnych być nie mogą.

" Lewicowość nie jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Nienawiść i pogarda są."

Jest zaprzeczeniem. Musisz się douczyć. Nie bełkocz jak lewicujący, pryszczaty małolat.

"Niemniej nie sądzę, by rozwiązaniem było totalne zamknięcie się i budowanie murów. Przed tym naporem nie uratują nas żadne mury, a jedynie pogłębią podziały, które leżą u podstaw całego problemu jaki świat zachodni ma ze światem muzułmańskim."

Nikt o zdrowych zmysłach nie ma zamiaru się izolować całkowicie. Narody potrzebują zdrowej, DOBROWOLNEJ współpracy między sobą i warunkiem koniecznym jest posiadanie przez kraje własnych, suwerennych i niezależnych rządów. Unie Europejska w obecnym kształcie, zdominowana i kontrolowana przez siły lewicy jest skazana na upadek, nie przez jakieś wyimaginowane "hipernacjonalizmy" tylko w sposób naturalny przez swoją chorą ideologię.
Metamatic dodano: 24.04.2016, 13:56 #17

HprNationalist napisał:

Moderatorstwo oficjalnego forum U2 (http://zootopia.u2.com/index) CENZURUJE wypowiedzi o ostatnich żenujących oracjach frontmana zespołu. Nie da się tam NIC o wystąpieniu imć Bono przed kongresem USA napisać. Najpierw wyskakuje komunikat: "This post will need approval from a moderator before it is shown." A później nie dzieje się nic. I pomyśleć, że U2 uchodzi niby za formację zaangażowaną w walkę o prawa człowieka, w tym prawo do wolności wypowiedzi.... O, Tempora! O, Mores!


Jak widać są równi i równiejsi, nie ma to jak tolerancja w wykonaniu lewicy. Hipokryci.
HprNationalist dodano: 27.04.2016, 21:43 #18

Metamatic napisał:

Jak widać są równi i równiejsi, nie ma to jak
tolerancja w wykonaniu lewicy. Hipokryci.

Nooo. I to jacy! Ale oczywiście chcą uchodzić za tych, dla których
wolność słowa jest bardzo ważna. W dodatku, jaki wykonawca, tacy
wielbiciele. Na nieoficjalnym forum U2, u2start.com, temat Bono's
Recent Critique of Poland
zamknięto po sześciu postach. Moderator
stwierdził, że dyskusja w tym temacie nie prowadzi do "niczego
konstruktywnego" i że temat jako taki "nie jest w ogóle związany
z Bono." Ale zanim nastąpiło owo nader znaczące zamknięcie, wypo-
wiedziało się w wątku kilka osób, każda ze zdjęciem Bono w avatarze.
M.in. dokonano indolentnych nadinterpretacji i kazano autorowi
przepraszać za to, co napisał o Islamie. Doprawdy pocieszne.
HprNationalist dodano: 27.04.2016, 21:47 #19

pennyroyalty napisał:

Przed tym naporem nie uratują nas żadne mury, a jedynie pogłębią podziały, które leżą u podstaw całego problemu jaki świat zachodni ma ze światem muzułmańskim

U podstaw problemu, jaki świat ma z Muzułmanami, leżą nie podziały,
tylko Muzułmańska mentalność i to, czym jest Islam.

P.S. Temat z u2start.com (kopia mojego postu tutaj) znaleźć można tu:
http://u2start.com/topic/10682/

A wydawać by się mogło, że osoby pod tak silnym wpływem u2 będą
bardziej skore do dyskusji i zdolne ją na poziomie prowadzić..... Edytowano 6 razy. Ostatnio: 27.04.2016, 21:59