terazmuzyka.pl
Newsy 5608V  
szy | 13 lipca 2017
0

Bono: Pracujemy nad koncertem U2 w Polsce

Przed wczorajszym koncertem w stolicy Niemiec, Bono został zapytany przez fanów o koncert w Polsce. Jak powiedział wokalista: obecnie nad tym pracują. 

U2 w tym roku świętuje 30. rocznicę wydania albumu „The Joshua Tree”, który na świecie rozszedł się w nakładzie 25 milionów egzemplarzy. Obecnie muzycy zespołu są w trasie koncertowej, podczas której po raz pierwszy w historii grają ten album w całości. Niestety, w tym roku trasa ominie nasz kraj, ale jak twierdzi Bono, w niedalekiej przyszłości mają to zamiar nadrobić. 

Nowy box Davida Bowiego 

12 maja w kanadyjskim Vancouver rozpoczęła się tegoroczna trasa U2 stojąca pod znakiem albumu „The Joshua Tree”. Muzycy w jej ramach odwiedzą także nasz kontynent. Zaplanowano jednak tylko 12 koncertów w ośmiu miastach, a na rozpisce zabrakło Polski.

Najbliżej naszego kraju, Bono i spółka zagrali wczoraj, 12 lipca, na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Nic więc dziwnego, że do stolicy Niemiec wybrało się całkiem sporo fanów z Polski. Przed hotelem, w którym stacjonowali muzycy U2, czekały na nich m.in. Małgorzata Naukowicz oraz Anna Godzwon, dziennikarki związane z Polskim Radiem. Udało im się „złapać” Bono przed występem i zapytać o koncert w Polsce. Wokalista odpowiedział, że obecnie nad tym „pracują” i dodał:

Nie poddawajcie się. Wiecie, że naprawdę kochamy Polskę? To właśnie tam zagraliśmy nasze najlepsze koncerty.

Do tej pory zespół zagrał w Polsce trzykrotnie: w Warszawie w 1997 roku na Służewcu oraz w Chorzowie na Stadionie Śląskim w 2005 i 2009 roku. 

Specjalna edycja „The Joshua Tree”

2 czerwca na półki sklepowe trafiła specjalna edycja jubileuszowa płyty „The Joshua Tree”. Jest ona dostępna w różnych formatach: Vinyl Super Deluxe Boxset (7LP), CD Super Deluxe Boxset (4CD) oraz 2 CD Deluxe.

Najciekawiej prezentuje się Super Deluxe Collector’s Edition, która obok oryginalnego albumu z 11 utworami, zawiera nagrania live z koncertu w Madison Square Garden, który odbył się w ramach „The Joshua Tree Tour” w 1987 roku, rzadko publikowane nagrania oraz B-side’y, a także remixy Daniela Lanois, St Francis Hotel, Jacknife’a Lee, Steve’a Lillywhite’a oraz Flooda.

Wydawnictwo jest ponadto wzbogacone o 84-stronicową książkę w twardej oprawie z niepublikowanymi dotąd zdjęciami wykonanymi przez gitarzystę U2The Edge’a, podczas oryginalnej sesji fotograficznej na pustyni Mojave w 1986 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 52V  
2

Kanye West. Co wiemy o nowej płycie?

rf | fot. David Shankbone | 24 kwietnia 2018
Newsy 96V  
0

Jamie Cook o nowym albumie Arctic Monkeys: To nie będzie gitarowy krążek

szy I fot: materiały prasowe | 24 kwietnia 2018
Newsy 248V  
2

Jay Jay French (Twisted Sister): Judas Priest to obecnie cover band

szy I fot: Alfred Nitsch | 23 kwietnia 2018
Newsy 463V  
0

Daron Malakian i Scars on Broadway powracają z nowym albumem [WIDEO]

szy I fot: Bartek Koziczyński | 23 kwietnia 2018
Newsy 532V  
0

Riverside prosi fanów o pomoc przy tekstach na nową płytę

rf | fot. Oskar Szramka | 23 kwietnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group