terazmuzyka.pl
Newsy 753V  
rf | fot. Sam Jones | 11 marca 2018
1

Bono przeprosił za nadużycia wobec pracowników One Campaign

Bono przeprosił za nadużycia wobec pracowników, do jakich doszło we współzałożonej przez niego organizacji.

One Campaign to organizacja non-profit, której współzałożycielem jest Bono. Ma na celu zwalczanie skrajnej biedy, głównie w krajach Afryki i zapobieganie w rozprzestrzenianiu się chorób.

Pearl Jam udostępnił nowy utwór [AUDIO]

W listopadzie 2017 roku część pracowników jednego z biur One Campaign mieszczących się w Johannesburgu zarzuciła wyższym szczeblem pracownikom, że w latach 2011-2015 traktowali ich upokarzająco. Miano wymagać od nich dodatkowej pracy w weekendy, a przynajmniej jedna z pracownic została zdegradowana po tym, jak odrzuciła niedwuznaczną propozycję od jednego z przedstawicieli rządowych. Jedna z pracownic, Dr Sipho Moyo, przyznała, że odczuwała „ciągły strach i palpitację serca”.

Do sprawy odniósł się sam Bono, który w rozmowie z „Mail On Sunday” powiedział:

Jest nam niezmiernie przykro. Nienawidzę znęcania się. Stworzyliśmy One po to, by pomagać najbiedniejszym ludziom w najbiedniejszych miejscach, którzy i tak są nękani. Dlatego wpadłem we wściekłość, gdy dowiedziałem się w listopadzie zeszłego roku o zarzutach wielokrotnych nadużyć, do jakich doszło w naszym biurze w Johannesburgu.

Bono oznajmił, że pragnie spotkać się z każdą z ofiar i przeprosić ją osobiście.

Zespół U2 przygotowuje się do koncertowej promocji wydanego pod koniec zeszłego roku albumu „Songs Of Experience”. Grupa do Europy przyjedzie pod koniec sierpnia i koncertować będzie do listopada.

Trasa ta ma być kontynuacją trasy Innocence + Experience, która promowała wydany w 2014 roku album „Songs Of Innocence”. W międzyczasie grupa objechała świat w 2017 roku z okazji 30. rocznicy wydania albumu „The Joshua Tree”.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Miroslav Zielinsky dodano: 14.03.2018, 14:31 #1
Wspaniały człowiek.
Fantastyczny facet.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group