terazmuzyka.pl
Newsy 898V  
szy | 19 maja 2018
0

Brann Dailor (Mastodon) udostępnił pierwszy solowy utwór [AUDIO]

Brann Dailor, perkusista amerykańskiej metalowej formacji Mastodon, zadebiutował solo. W sieci pojawił się utwór przygotowany z myślą o soundtracku, który będzie towarzyszył nowemu zeszytowi DC Comics. 

Perkusista, ale także udzielający się wokalnie w utworach grupy Mastodon, udostępnił premierową kompozycję zatytułowaną „Red Death”. Znajdzie się on na płycie „DC's Dark Nights: Metal Soundtrack” i jest związany z nowym komiksem „Dark Days: The Road to Metal” (ukaże się on 22 maja). Na razie nie znamy szczegółów wspomnianej ścieżki dźwiękowej.

Arctic Monkeys pobili rekord należący do Liama Gallaghera

Brannowi Dailorowi w studiu pomogli: producent Mike Elizondo (Eminem, Twenty One Pilots), kompozytor filmowy Tyler Bates, który ma również na koncie współpracę z Marilynem Mansonem, który odpowiada za gitarę oraz bas, a także perkusista Gil Sharone (Puscifer, The Dillinger Escape Plan).

Poniżej możecie zapoznać się z utworem „Red Death”:

Perkusista, w informacji prasowej, powiedział:

Zawsze byłem fanem wszystkiego, co związane z Batmanem oraz DC Comics jako całości. Więc szansa na połączenie się z tym wszechświatem jest spełnieniem moich marzeń.

Jak możemy przeczytać, „Red Death” jest utworem zainspirowanym przez jedną z postaci - Batmena, czyli „zwichrowanym połączeniem bohaterów DC - Batmana oraz Flasha”.

Co słychać w obozie grupy Mastodon?

Amerykańska formacja wciąż koncertowo promuje wydany w ubiegłym roku studyjny album „Emperor Of Sand”. Przypomnijmy, że na rynku w 2017, pojawiła się także EPka zatytułowana „Cold Dark Place”, na której znalazły się cztery utwory (jeden z nich powstał podczas sesji do ostatniego albumu, pozostałe trzy pochodzą z czasów nagrywania wcześniejszego krążka - „Once More 'Round The Sun” z 2014). 

Obecnie grają koncerty w Ameryce Północnej wraz z formacją Primus (ta część trasy potrwa do 7 lipca). Z kolei jesienią grupie Mastodon będą towarzyszyli muzycy Dinosaur Jr.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 286V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group