terazmuzyka.pl
Newsy 1666V  
mg | 20 lutego 2019
1

Brian „Head” Welch (Korn): Ta płyta zdefiniowała muzykę metalową

Kolejny znany muzyk zapytany został, który jego zdaniem album był przełomowy dla muzyki metalowej. Brian „Head” Welch z Korn nie miał problemu ze wskazaniem konkretnego wydawnictwa.

Ile osób, tyle opinii. Niedawno Amy Lee zdradziła, że jej zdaniem muzykę metalową zdefiniował album „Cowboys From Hell”, a duża była w tym zasługa Dimebaga Darrella. Z podobnym pytaniem zmierzyć musiał się Brian „Head” Welch z Korn, który wskazał inną płytę.

Korn pozwał byłego perkusistę

Poniżej wypowiedź muzyka, która pojawiła się w wywiadzie opublikowanym przez „Metal Hammer”:

Powiem, że „Master of Puppets” Metalliki, ponieważ w mojej opinii to po prostu najlepszy metalowy album jaki powstał. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak jest „ciężki” i jednocześnie „chwytliwy”, to zdecydowanie jest najlepszy. Cechują go ponadto świetne, długie utwory, które zabierają cię w podróż. Jest bezpośredni i melodyjny.

Artysta zapytany został również, za stworzenie którego albumu chciałby być osobiście odpowiedzialny. Wskazał inną kultową pozycję – „Back in Black” AC/DC.

„Master of Puppets” jest ostatnim albumem Metalliki, na którym usłyszeć możemy Cliffa Burtona. Wydawnictwo opublikowane zostało w marcu 1986 roku i znalazły się na nim tak znakomite kompozycje jak „Battery”, „Welcome Home (Sanitarium)”, „Orion” czy tyłowy „Master of Puppets”.

Zespół niezmiennie sięga po kompozycje z tej płyty podczas koncertów:

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ego [89.64.***.***] dodano: 20.02.2019, 14:39 #1
Nie byłbym w stanie pokazać jednego albumu, który zdefiniował metal, bowiem to bardzo eklektyczny i wielowymiarowy twór. Sądzę, że nawet wymienienie 10 takowych to zbyt mało.
Zobacz także
Newsy 1323V  
Newsy 1231V  
Newsy 461V  
4

The Who singlem zapowiedzieli nowy album [AUDIO]

mg | fot. Raph_PH | 13 września 2019
Newsy 2051V  
0

Tony Iommi komentuje pomysł powrotu Black Sabbath

rf | fot. Adam Bielawski | 13 września 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group