terazmuzyka.pl
Newsy 4603V  
mg | 21 listopada 2017
1

Brian Johnson (ex-AC/DC) wspomina i żegna Malcolma Younga

Brian Johnson, wieloletni wokalista AC/DC, napisał na swojej stronie wspomnienie swojego przyjaciela, zmarłego niedawno Malcolma Younga.

Obdarzony charakterystycznym, mocnym głosem Brian Johnson był wokalistą AC/DC przez ponad 35 lat. W tym czasie przygotował z zespołem wiele znakomitych wydawnictw, a także zagrał setki koncertów na całym świecie. Odszedł z formacji z powodu problemów ze słuchem, ale wciąż mocno związany jest ze swoimi przyjaciółmi ze sceny.

Five Finger Death Punch z heavymetalową babcią [WIDEO]

Po śmierci jednego z liderów AC/DC, Malcolma Younga, Johnson napisał na swojej stronie internetowej krótkie wspomnienie przyjaciela:

Jestem zasmucony odejściem mojego przyjaciela Malcolma Younga, nie mogę uwierzyć, że nie ma go już wśród nas. Przeżyliśmy wspaniałe momenty w trasie. Zawsze miałem świadomość, że jest geniuszem gitary – jego riffy stały się legendarne, podobnie jak on sam. Przesyłam wyrazy miłości i sympatii do jego żony Lindy, jego dzieci – Cary i Rossa, a także do Angusa – musicie być zdruzgotani... Jak my wszyscy. Pozostawił po sobie spuściznę, do której niewielu może dorównać. Nigdy nie lubił jednak sławy, był na to zbyt skromny. To on stworzył AC/DC.

Na koniec Brian Johnson napisał:

Jestem dumny, że mogłem go znać i nazywać przyjacielem. Będę za nim tęsknił. Pozdrawiam Cię, Malcolmie Youngu.

Swój wpis wokalista zatytułował „Przez 32 lata staliśmy ramię w ramię na scenie”.

Malcolm Young przyszedł na świat 6 stycznia 1953 w Glasgow w Szkocji. W wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii, miał dwóch braci - Angusa George'a (zmarł niecały miesiąc temu). W zespole AC/DC grał w latach 1973-2014 (brał udział w powstaniu 15 studyjnych albumów), był jego współzałożycielem i siłą napędową - to właśnie Malcolm głównie odpowiadał za muzykę grupy, a także za teksty.

W 2014 roku musiał niestety zawiesić swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który w konsekwencji doprowadził do demencji. Zastąpił go wówczas Stevie Young, bratanek braci Young. U gitarzysty zdiagnozowano ponadto raka płuc. Nowotwór był we wczesnej fazie rozwoju, dlatego też przeprowadzono na tyle szybko operację, która zakończyła się sukcesem.

Malcolm Young zmarł 18 listopada 2017 w wieku 64 lat.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
darek_p69 [185.172.***.***] dodano: 22.11.2017, 21:20 #1
Petarda w łapie i ten czysty sound który był przeciwwagą Angus`owego przesteru, to to brzmienie uczyniło AC/DC fenomenem... wielka szkoda dla muzyki.
Zobacz także
Newsy 53V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 117V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Newsy 273V  
1

Jeff Waters (Annihilator) wskazuje swojego gitarowego boga

rf | fot. Sven Mandel | 7 lipca 2020
Newsy 4805V  
13

Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 4 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group