terazmuzyka.pl
Newsy 3432V  
rf | 20 lipca 2017
3

Brian May hucznie świętował 70. urodziny

19 lipca 2017 roku Brian May skończył 70 lat. Dzień wcześniej fani odśpiewali mu gromkie „Happy Birthday”, a garderobę odwiedzili znamienici goście.

Brian May aktualnie znajduje się razem z Queen w trasie koncertowej po Ameryce Północnej. 18 lipca, podczas koncertu w Toronto, wokalista Adam Lambert ujawnił zgromadzonej publiczności, że za kilka godzin gitarzysta skończy 70 lat.

Sukces Decapitated na liście Billboardu

Oto, jak zareagowało 20 tysięcy zgromadzonych na koncercie fanów:

Na tym nie skończyły się niespodzianki, jakie czekały Briana Maya tego dnia. Po koncercie odwiedzili go bowiem James Hetfield i Kirk Hammett z Metalliki.

Powstanie film o Freddiem Mercurym

Potwierdziły się doniesienia, że powstanie film o życiu Freddiego Mercury’ego. Na stronie QueenOnLine pojawił się wpis dotyczący produkcji zatytułowanej „Bohemian Rhapsody”, z którego dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że za jego reżyserię odpowiedzialny będzie Bryan Singer, którego kojarzyć możemy z reżyserii takich produkcji jak seria „X-Men”, „Superman: Powrót” czy w końcu „Jack: Pogromca olbrzymów”. Potwierdzono również, że głową rolę – czyli postać Freddiego Mercury’ego – zagra Rami Malek, który znany jest przede wszystkim z serialu „Mr. Robot” czy filmu „Need For Speed”.

Z tego wyboru niezwykle zadowoleni są członkowie Queen, Brian May i Roger Taylor:

Rami świetnie pasuje do roli, a dodatkowo jest niezwykle oddany temu projektowi. To Freddie Mercury jak żywy, co jest niezwykłe.

Za muzykę odpowiedzialni będą oczywiście muzycy Queen. Na stronie potwierdzono, że w przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii rozpoczną się zdjęcia do „Bohemian Rhapsody”. Ekipa filmowa przeniesie się do Londynu w połowie września. Nie dowiedzieliśmy się niestety, kto wcieli się w postacie pozostałych muzyków Queen, ale na stronie obiecano, że te informacje zostaną przekazane następnym razem. Wpis sugeruje, że od teraz to właśnie tam będą pojawiały się kolejne sprawdzone informacje dotyczące produkcji „Bohemian Rhapsody”.

Nieoficjalnie wiadomo, że film trafi do kin 25 grudnia 2018 roku.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lidia [37.47.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:24 #1
Najlepszy gitarzysta na świecie.
Magic 1986 [95.160.***.***] dodano: 21.07.2017, 01:49 #2
~Lidia Zdecydowanie! Jego umiejętności kompozytorskie i gdy na gitarze są niesamowite. No właśnie na gitarze... Sam ją zbudował (żeby być precyzyjnym to jego ojciec mu w tym pomagał). Te legendarne solówki podczas Brighton Rock np. na Wembley. Coś pięknego. :-D
Ciupas [89.64.***.***] dodano: 22.07.2017, 15:15 #3
Najlepszym gitarzystą świata jest Jimmy Page !
Koncert już wkrótce
  • Queen + Adam Lambert
  • Data i miejsce koncertu: 6 listopada 2017
    Łódź, Atlas Arena
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group