terazmuzyka.pl
Film / serial 2161V  
rf | 23 listopada 2018
7

Brian May: Rami Malek zasługuje na Oscara

Czy Rami Malek powinien dostać Oscara za swoją rolę w „Bohemian Rhapsody”? Tak twierdzi gitarzysta Queen, Brian May.

Brian May nie szczędzi pochwał pod adresem Ramiego Maleka, który wcielił się we Freddiego Mercury’ego w filmie „Bohemian Rhapsody” opowiadającym historię Queen.

Porównanie występu Queen na Live Aid z "Bohemian Rhapsody" [VIDEO]

W wywiadzie dla „Press Association” Brian May nie ma wątpliwości, że Malek za tę rolę powinien dostać Oscara:

Jest niesamowity. Nie mam wątpliwości, że znajdzie się na liście nominowanych do Oscara i zasługuje na tę nagrodę.

Tak bardzo wcielił się w rolę Freddiego, że w pewnym momencie zaczęliśmy o nim myśleć, jak o Freddiem. To było naprawdę niesamowite.

Żyliśmy tym projektem przez dziewięć lat i wspaniale zobaczyć, że poradził sobie tak dobrze.

Pojawiły się gówniane recenzje, jak w przypadku wielu naszych dzieł, ale publiczność pokochała ten film. Każdy dał z siebie 200% - począwszy od aktorów, a na technicznych i charakteryzatorach skończywszy.

Brian May dodał, że na nagrodę zasługuje także Gwilym Lee, który wcielił się w gitarzystę Queen.

Trzeci z rzędu dobry tydzień w amerykańskim box-office sprawił, że dochody filmu „Bohemian Rhapsody” osiągnęły wynik 127 milionów zarobionych dolarów. Oznacza to, że produkcja opowiadająca historię Freddiego Mercury’ego stała się drugą najbardziej dochodową w historii wszystkich filmów muzyczno-biograficznych. Lepszy jest tylko „Straight Outta Compton” z 2015 roku, który w analogicznym okresie zarobił 161 milionów dolarów.

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
john [153.19.***.***] dodano: 23.11.2018, 15:21 #1
Za tą karykaturę Freddie'go oscar? Brian ma bardzo specyficzne poczucie humoru. Ale to w końcu rockman z doktoratem z astronomii, więc można się tego po nim spodziewać Mrugnięcie
Pokaż odpowiedzi (2)
Ktoś [94.254.***.***] dodano: 24.11.2018, 09:17 #4
Dla mnie genialny film idę 2 raz do kina.
John do Ciebie ciulu:
Genialnie zagrał ale zawsze się znajdzie jakiś ciul co skrytykuje na miare "karykatury"
Dla mnie już wygrał Oskara:p
Jj [176.112.***.***] dodano: 24.11.2018, 12:19 #5
Film świetny już byłem 2 razy naprawdę dawno nie było tak że się nie nudziłem w kinie. Bravo twórców
FN QUEEN [195.47.***.***] dodano: 26.11.2018, 11:14 #6
Aktor dobry ale niestety nie sprawdził się w roli Frieddiego, zły wybór , poza tym brak podobieństwa.Samo zachowanie na scenie dziwne, ile razy przypominam sobie rejestracje koncertów a jest ich sporo to w połączeniu z filmem niebo a ziemia...oglądając mówiłem sobie....GDZIE JEST FRIEDDIE? na pewno nie tu.
nemezis [5.172.***.***] dodano: 08.12.2018, 16:52 #7
Byłam na filmie aż 5 razy. Jestem fanką Freddiego i Queen, a Rami Malek moim zdaniem świetnie odtworzył postać legendarnej gwiazdy. Nie ukrywam, że magnesem przyciągającym mnie do filmu jest też genialna muzyka Queen. Nie można jednak w ciągu 2 godzin przedstawić życia kogoś tak wyjątkowego, genialnego i niepowtarzalnego jak Freddie Mercury. Nie sądzę też, żeby ktoś lepiej mógł zagrać tę rolę. Można było natomiast lepiej ucharakteryzować Maleka, gdyż raziła mnie różnica w kolorze oczu. Freddie miał piękne, figlarne piwne oczy, Malek natomiast ma oczy szare i często w filmie widoczne są worki pod oczami. No cóż Freddie jest niepowtarzalny i nikt nie jest w stanie go wiarygodnie zagrać. Wszystkim miłośnikom Freddiego i Queen polecam biografię z 2012 r. napisaną przez Laurę Jackson. Scenariusz filmu zawiera wiele istotnych przekłamań, które nie musiały się tam znaleźć. Ogólnie mówiąc jest słaby. Czekam na prawdziwą biografię mojego Idola.
Zobacz także
0

Peter Mayhew („Gwiezdne wojny”) nie żyje

rf | fot. Luigi Novi | 3 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group