terazmuzyka.pl
Newsy 646V  
rf | 10 sierpnia 2017
0

Bruce Springsteen z serią wyjątkowych koncertów

Bruce Springsteen zapowiedział serię wyjątkowych koncertów na Broadwayu. Artysta wydaje też archiwalne nagrania koncertowe.

W październiku i listopadzie Bruce Springsteen da serię solowych koncertów w Walter Kerr Theatre. Oficjalne rozpoczęcie serii będzie miało 12 października i Bruce będzie grał po pięć koncertów w tygodniu aż do 26 listopada.

Joey Jordison pragnie wrócić do nawiedzonej posiadłości

Artysta tak tłumaczy ideę tych koncertów:

Chciałem dać koncerty, które będą osobiste i intymne jak tylko możliwe. Wybrałem do tego celu Broadway, bo stoją przy nim piękne, stare teatry, doskonale nadające się do wdrożenia mojego pomysłu. Liczący 960 miejsc Walter Kerr Theatre jest jednym z najmniejszych obiektów, w jakich grałem w ciągu ostatnich 40 lat. Podczas koncertu będę tylko ja, gitara, pianino, słowa i muzyka. Część koncertu będę opowiadał, a część śpiewał. Będzie to luźna opowieść o moim życiu i pracy.

Będzie to pierwsza taka seria w życiu Springsteena, ale artysta grał już wcześniej akustyczne trasy koncertowe. Podczas jednej z nich zagrał w 1997 roku dwa koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej.

Springsteen otwiera archiwa

W ramach serii nagrań archiwalnych, Bruce Springsteen planuje udostępniać kolejne koncerty ze swojej kariery. W pierwszej kolejności światło dzienne ujrzały zapisy występów w Albany i Rochester, odpowiednio z 7 i 8 lutego 1977 roku. Koncerty zostały zarejestrowane w okresie, kiedy artysta procesował się ze swoim byłym managerem, który blokował jego wejście do studia. Dwa lata po wydaniu przełomowego albumu „Born To RunSpringsteen nie mógł pójść za ciosem i wydać kolejnej płyty, ale pisał nowe utwory, które można usłyszeć także podczas tych koncertów.

Oba koncerty można zamówić przez oficjalną stronę internetową Bruce’a Springsteena.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group