terazmuzyka.pl
Newsy 3110V  
rf | fot. Facebook | 10 lipca 2019
2

Romuald Lipko (Budka Suflera) walczy z nowotworem

Zespół Budka Suflera poinformował, że jego założyciel, Romuald Lipko, zmaga się z chorobą nowotworową.

Romuald Lipko, kompozytor, multiinstrumentalista i założyciel zespołu Budka Suflera walczy z nowotworem. Poinformował o tym na swojej stronie internetowej zespół.

W opublikowanej przez Budkę Suflera wiadomości możemy przeczytać:

Bez ostrzeżeń i gróźb…

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową.

Kilka tygodni temu  postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał  w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

Jeśli Jego rozmowa z kimś z nas była lub jest możliwa, to Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy…

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…

Budka Suflera

Kilka tygodni temu zespół poinformował o powrocie na scenę bez udziału Krzysztofa Cugowskiego. Grupa na jesień ogłosiła trasę koncertową po Polsce. Jeszcze nie wiadomo, jaki jest status tych koncertów.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zbigniew [5.172.***.***] dodano: 11.07.2019, 07:57 #1
Tekst piosenki "Idź sobie z stąd"
http://www.tekst(...)tad.html
Życzę panu ,aby ten "bydlak" poszedł sobie w kosmiczny kąt.
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 532V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group