terazmuzyka.pl
Newsy 808V  
mg | fot. facebook | 28 maja 2020
3

Budka Suflera udostępniła utwór nagrany z Felicjanem Andrzejczakiem [WIDEO]

W sieci pojawił się utwór pt. „Niebo co dzień”, który jest zapowiedzią nowej płyty Budki Suflera. Wszystkie kompozycje stworzył nieżyjący już Romuald Lipko.

„Niebo co dzień” to pierwszy, premierowy utwór Budki Suflera i Felicjana Andrzejczaka z planowanej wspólnie studyjnej płyty. Wydawnictwo zawierało będzie kompozycje, które przygotował nieżyjący już Romuald Lipko. Za słowa w poniższym utworze odpowiedzialny jest natomiast Tomasz Zaliszewski, a nagrano go w studiu Mietka Jureckiego.

Poniżej klip przygotowany do „Niebo co dzień”:

Po raz ostatni byliśmy razem w studio gdzieś w 1982 roku. Nagraliśmy wtedy między innymi „Jolkę”. W trakcie zeszłorocznych halowych koncertów, siedząc w garderobie wspólnie z Romkiem, Mietkiem, Felkiem zdaliśmy sobie sprawę, że prawie 40 lat współpracy i przyjaźni nie jest skomentowane żadną płytą. Więc, póki na to czas, to musimy to zrobić… Bardzo zrobić.

- napisano w opisie klipu.

Na początku lutego w wieku 69 lat zmarł Romuald Lipko. Przegrał walkę z nowotworem. Muzyk współtworzył kultową Budkę Suflera od 1974 roku i był członkiem zespołu w każdym jego wcieleniu. Uznawany był za lidera formacji, która funkcjonowała nieprzerywanie do 2014 roku. Stanął również na jej czele podczas zeszłorocznej reaktywacji. Lipko był kompozytorem i multiinstrumentalistą – grał przede wszystkim na klawiszach, ale również na trąbce i gitarze basowej.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
rynio [31.11.***.***] dodano: 28.05.2020, 11:44 #1
Lipko - jeden z najwybitniejszych kompozytorów nawet po śmierci pokazuje klasę
Potas [188.146.***.***] dodano: 29.05.2020, 12:56 #2
Felicjan Andrzejczak to dla mnie najlepszy wokalista jaki śpiewał kiedykolwiek w Budce Suflera
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 1097V  
6

Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 4 lipca 2020
Newsy 402V  
2

Robert Trujillo zapowiada nowe wydawnictwo Infectious Grooves

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 2 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group