terazmuzyka.pl
Newsy 350V  
rf | 20 marca 2017
0

Bumblefoot i Derek Sherinian w supergrupie Mike'a Portnoya?

Na początku marca 2017 roku perkusista Mike Portnoy ogłosił powstanie nowej supergrupy. Teraz pojawiły się spekulacje, kto znajdzie się w jej składzie.

Mike Portnoy na początku marca opublikował zdjęcie ze studia, podczas nagrywania partii perkusji na nowy album.

Saxon. Nowy album w 2018 roku

W komentarzu zdjęcia perkusista napisał:

W LA, nagrywając coś nowego z czymś nowym. Więcej szczegółów wkrótce. #ProgMetalSupergroup

Po sieci zaczęły krążyć plotki, że skład nowej supergrupy Mike’a Portnoya mieliby uzupełniać gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal a także klawiszowiec Derek Sherinian, który obecnie gra w Black Country Comunion, ale w latach 1995-1998 grał razem z Portnoyem w Dream Theater, z którym nagrał album „Falling into Infinity” (1997).

Mike Portnoy nie potwierdził oficjalnie tych wiadomości, nie jest także jeszcze znana nazwa tej supergrupy.

Mike Portnoy znany jest jako były perkusista i współzałożyciel zespołu Dream Theater – jednego z najważniejszych na scenie progresywnego metalu lat 90., który wydał takie albumy jak „Images And Words” (1992) i „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory” (1999). Jeszcze grając z Dream Theater, Pornoy udzielał się w innych grupach grających progresywnego rocka, jak Transatlantic i OSI, chętnie też współpracował z Nealem Morse’em. W 2010 roku opuścił Dream Theater, żeby dołączyć do Avenged Sevenfold, z którym nagrał album „Nightmare”. Od tamtej pory zaangażowany jest w szereg innych projektów, w tym w Adrenaline Mob, Flying Colors, The Winery Dogs i Metal Allegiance.

W 2016 roku perkusista wypowiadał się dla „Metal Rules” o możliwości powrotu do Dream Theater:

Jestem dumny ze wszystkiego, czego dokonałem w ciągu ostatnich 25 lat. Dream Theater jest moim dzieckiem. Założyłem go w college’u, pół życia spędziłem z zespołem. Jestem dumny z każdej płyty i z każdego koncertu. Wiele osób mówi o moim powrocie do zespołu, ale nie liczę na to. Nie postawiłbym na to żadnych pieniędzy. Ale jeśli tak się stanie, to oczywiście jestem za, bo jestem bardzo sentymentalny, uwielbiam tych gości i fanów. Nie liczę jednak na to i jestem szczęśliwy robiąc to, co robię.

Zespół Dream Theater jest aktualnie w trakcie trasy z okazji 25. rocznicy wydania płyty „Images And Words”, którą to podczas koncertów wykonuje w całości. Grupa wystąpi w jej ramach w katowickim Spodku 16 maja 2017 roku. Bilety w cenie 149-579 PLN dostępne są na stronie Ticketpro.pl.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Koncert już wkrótce
  • Dream Theater
  • Data i miejsce koncertu: 16 maja 2017
    Katowice, Spodek
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group