terazmuzyka.pl
Newsy 11845V  
rf | fot. Bartek Koziczyński | 1 października 2019
25

Były basista Metalliki oferuje Jamesowi Hetfieldowi pomoc w sprawie odwyku

James Hetfield musiał zgłosić się na odwyk, przez co Metallica odwołała zaplanowane koncerty. Pomoc zaoferował były muzyk zespołu.

Zespół Metallica opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym przeprosił swoich fanów z Australii i Nowej Zelandii, gdzie mieli grać w najbliższym czasie. Wszystkie koncerty zostały odwołane, ponieważ James Hetfield musiał udać się do specjalnego ośrodka, gdzie ponownie rozpocznie odwyk od alkoholu.

Przeczytaj oświadczenie zespołu Metallica

Na tę wieść zareagował były basista Metalliki, Ron McGovney, który napisał w mediach społecznościowych:

Przyjaźniłem się z Jamesem Hetfieldem na długo zanim powstała Metallica. Zawsze podziwiałem go jako muzyka, nawet kiedy byliśmy w szkole średniej.

Jeśli będzie czegoś potrzebował, ma mój numer. Jestem trzeźwy od dwóch lat. Nie jest to łatwe. Jestem z tobą wielkoludzie.

Ron McGovney grał w Metallice w latach 1981-1982.

James Hetfield musiał udać się na odwyk już w 2001 roku. Wówczas działalność Metalliki została zawieszona na ponad rok, a jej przyszłość była niepewna. Grupa ostatecznie powróciła w 2003 roku z albumem „St. Anger”.

Niedawno Metallica zakończyła trasę koncertową po Europie, podczas której zagrała między innymi w Polsce – na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym. Później zespół wystąpił w San Francisco, gdzie ponownie zagrał z orkiestrą symfoniczną. Występy zostały zarejestrowane i złożą się na film „S&M2”, który będzie można zobaczyć w polskich kinach. Następnym krokiem, który miał wykonać zespół, były odwołane właśnie koncerty w Australii i Nowej Zelandii.

Do sprzedaży trafiło niedawno przygotowane przez naszą redakcję Wydanie Specjalne poświęcone Metallice. Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach, a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

Komentarze (25)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Roberto [37.109.***.***] dodano: 01.10.2019, 12:34 #1
To teraz bilety na ta pazerna kapele będą od 1000zl pewnie.....
Pokaż odpowiedzi (4)
Gibi [37.47.***.***] dodano: 01.10.2019, 12:54 #6
Jeszcze mu zróbcie loda! Tylu ludzi tkwi w nałogu i nimi nikt się nie interesuje a tu oh i ah tak jakby miał się żegnać z życiem, to dorosły chłop który ma kasę i raz dwa go na nogi postawią!
Pokaż odpowiedzi (3)
Meat & Grill [83.26.***.***] dodano: 01.10.2019, 13:07 #10
no to trzeba było nie karmić ich wódką jak byli w Polsce.
Pokaż odpowiedzi (1)
Kriss [91.235.***.***] dodano: 01.10.2019, 13:09 #12
Mysle, ze tak drogie nie beda to raz a dwa tk nie jest pazerna kapela, tylko jeden z najwiekszych zespolow w historii rocka.
Pozdrawiam Malkontentow.
Pokaż odpowiedzi (2)
Miłosz [5.173.***.***] dodano: 01.10.2019, 14:52 #15
Jak widzę te głupie komentarze to nie wiem co robić śmiać się czy płakać weźcie ludzie się ogarnijcie
Pigi [37.47.***.***] dodano: 01.10.2019, 17:56 #16
To karma za te wszystkie zwierzęta które zabił na polowaniach....zły człowiek zawsze cierpi...a Metalica kiedyś mieli coś w sobie...
Pokaż odpowiedzi (2)
Cynik [5.173.***.***] dodano: 01.10.2019, 19:57 #19
Do każdego biletu na Metallice będzie Esperal gratis.
Fly [176.109.***.***] dodano: 01.10.2019, 20:45 #20
Legendy muzyki mają to do siebie, że za życia są często opluwane, wyszydzane itp. Dopiero po śmierci każdy za nimi tęskni płacze i docenia. To samo może być i z Metallicą, mimo że i teraz są mega gwiazdą, to znajdują się idioci których raduje opluwanie ich. Muzyka, a zwłaszcza tak dobra ,zawsze się obroni. James wracaj szybko!!!
Kumaty [168.149.***.***] dodano: 02.10.2019, 07:49 #21
No to teraz TR bedzie mial pozywke przez najblizsze miesiace jakby bylo malo newsow o Metallice:

1) czlonkowie zespolu X przesylaja slowa wsparcia dla JH
2) Lars organizuje koncert charytatywny dla osob uzaleznionych
3) znamy date powrotu Metalliki na scene?
4) Kirk cieszy sie z postepow kolegi
5) Corey Taylor: James, trzymamy kciuki, stay strong

itp itd
Moisze [37.47.***.***] dodano: 02.10.2019, 08:16 #22
Panie James to już czas i pora, to jest znak żebyś Pan już na scenę nie wracał, czas na emeryturę!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
marek130668 [37.47.***.***] dodano: 02.10.2019, 20:20 #24
Co to za komentarze człowiek to tylko człowiek czy bogaty czy biedny nałòg to straszna sprawa a oni są ikoną rocka chyba że słuchacie disco polo buraki
Diz [89.71.***.***] dodano: 05.10.2019, 10:50 #25
Patrzcie i podziwiajcie jak się wkrada w łaski swojego byłego kolegi z zespołu by zająć miejsce obecnego basisty.