terazmuzyka.pl
Newsy 251V  
mg | 3 kwietnia 2020
0

Carcass zmuszony do przesunięcia premiery nowej płyty

Kolejny zespół zmuszony został do zmiany wydawniczych planów z powodu epidemii koronawirusa. Carcass wydał w tej sprawie krótkie oświadczenie.

Nowa płyta Carcass zatytułowana „Torn Arteries” nie zostanie opublikowana, jak wcześniej planowano, 7 sierpnia. Powodem zmiany daty premiery płyty są problemy logistyczne wynikające z epidemii koronawirusa. Zespół wydał w tej sprawie oświadczenie, które pojawiło się w mediach społecznościowych:

Nie ma możliwości, żeby nasz nowy album został wydany w sierpniu, ponieważ z powodu pandemii fabryka płyt CD i winyli została zamknięta, a wytwórnia wstrzymała dystrybucję na bliżej nieokreślony czas. Obecnie są ważniejsze sprawy, którymi należy się zająć, prawda? Zostań w domu, dbaj o siebie i zobaczymy się za kilka miesięcy. Gdy nastąpi powrót do „normalności”, wydany album.

Niedawno Bill Steer zdradził, skąd wziął się pomysł na tytuł nowej płyty Carcass. Okazuje się, że to bezpośrednie nawiązanie do „zespołu”, który w młodości stworzył perkusista Ken Owen:

Miał fikcyjny zespół, który nazwał właśnie Torn Arteries. Nagrywał wszystko sam w swoim pokoju – gitarę, jakieś uderzenia o pudła i krzyk do mikrofonu. Wszystko było bardzo zniekształcone, ale brzmiało naprawdę ciężko. Mimo, że słuchałeś chłopaka, który grał na hiszpańskiej gitarze i walił w pudła.

Ken Owen to jeden ze współzałożycieli Carcass. Grupa sformowana została przez niego i Billa Steera w 1985 roku. Perkusista nie jest już członkiem grupy, a w zespole występuje obecnie Daniel WidingOwen pojawia się jednak gościnnie na kolejnych płytach i trasach koncertowych Carcass.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rock”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 761V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group