terazmuzyka.pl
Koncerty 1910V  
mg | 9 stycznia 2020
1

Charlotta Rock Festival 2020 z kolejnym koncertem! [SKŁAD, DATA, BILETY]

Właśnie ogłoszono kolejny koncert w ramach Charlotta Rock Festival. Na scenie pojawią się między innymi Karaś/Rogucki i Daria Zawiałow.

Zgodnie z obietnicą, ogłoszono właśnie kolejny koncert w ramach Charlotta Rock Festiwal. 7 sierpnia zagrają: Karaś/Rogucki, Daria Zawiałow oraz Krzysztof Zalewski.

Jesteśmy Przekonani, że ten koncert przejdzie do historii jako wielkie wydarzenie artystyczne i będzie wspaniałą kontynuacją Pierwszej Odsłony Charlotta Rock Festiwal, która odbędzie się już 13 czerwca.

- napisał organizator.

Więcej o pierwszym koncercie Charlotta Rock Festiwal

Sprzedaż biletów na sierpniowy koncert rusza już jutro, 10 stycznia, o godzinie 10:00.

 

KARAŚ/ROGUCKI

Karaś/Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu. Singiel „Bolesne strzały w serce” to pierwszy singiel zapowiadający wspólny album.

Płyta ukaże się na początku 2020 roku nakładem wytwórni Kayax i znajdzie się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak zapewne się domyślacie, nie będą to zwykłe piosenki o miłości. Będą to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new wave.

DARIA ZAWIAŁOW

Artystka zawsze podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami, podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. Występy Darii to zawsze zaskakujące widowisko, którego nie sposób przegapić. Na swoim koncie ma już setki koncertów.

Zagrała na największych polskich festiwalach muzycznych takich jak Pol’and‘Rock Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival. Jako debiutantka wystąpiła na dużej scenie Orange Warsaw Festival, a w 2019 roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób pod dużą sceną na Open’er Festival. Nie można oczywiście zapomnieć o koncertach klubowych, które stanowią dla Darii jeden z najważniejszych elementów jej wielkiej muzycznej pasji. Trasa „Helsinki Tour‘‘ czyli trasa po największych klubach w Polsce, jeszcze przed startem była prawie wyprzedana. Artystka wraz z zespołem zagrała między innymi w Łódzkiej Wytwórni, Krakowskim Klubie Studio, Wrocławskim A2, Gdańskim B90 oraz dwukrotnie w Warszawskiej Stodole.

KRZYSZTOF ZALEWSKI

Potrzeba kontaktu z publicznością to nieodłączny element życia Krzysztofa Zalewskiego. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z Zeliga. Później niesamowity one man show, w którym Krzysztof sam na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu.

Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto” – zresztą ozłocona już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie można jednak powiedzieć, że na Złoto złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkających cicho gitar. Dominują tu numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne, które były wytańczone przez fanów na koncertach do ostatnich dźwięków. Uproszczone aranżacje, organiczne brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz zostały docenione przez dziesiątki tysięcy fanów na koncertach w całej Polsce.

Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo, początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
maszkara [89.64.***.***] dodano: 09.01.2020, 20:28 #1
Przepraszam bardzo mili państwo, ale co Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski mają wspólnego z muzyką rockową? Dlaczego typowo popowi artyści występuję na festiwalu o nazwie Charlotta Rock Festival? Czy tego typu zabiegi mają jakiekolwiek wytłumaczenie poza komercyjnym?
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group