terazmuzyka.pl
Newsy 351V  
szy I fot: kadr z wideo | 18 lipca 2018
0

Cher zapowiedziała album w hołdzie zespołowi ABBA

Cher, amerykańska gwiazda muzyki pop, która występuje w filmie „Mamma Mia! Here We Go Again”, zapowiedziała wydanie albumu z piosenkami legendarnego szwedzkiego zespołu ABBA. 

Niebawem, bo już w przyszłym tygodniu, do kin trafi druga część hitowego filmu „Mamma Mia! Here We Go Again”. Natomiast 13 lipca na półki sklepowe trafiła ścieżka dźwiękowa, na której znajdziemy m.in. utwór nagrany przez wokalistkę Cher. Jak się okazało - praca na planie (artystka dołączyła do obsady produkcji) nakłoniła ją do nowego projektu.

„Waterloo” zespołu ABBA w wirtualnej rzeczywistości – zobacz nowy teledysk

Artystka bowiem postanowiła nagrać cały album z kowerami słynnego szwedzkiego kwartetu. W wywiadzie dla amerykańskiego kanału NBC wokalistka powiedziała:

Po tym, jak nagrałam „Fernando”, pomyślałam, że byłoby fajnie zrobić cały album z coverami Abby. I tak też uczyniłam! Przygotowałam zupełnie nowe aranżacje. Fani na pewno będą zadowoleni.

Na razie nie wiadomo, kiedy to wydawnictwo ukaże się na rynku. Dyskografię Cher - na chwilę obecną - zamyka album „Closer to the Truth”, który swoją premierę miał w 2013 roku.

Wspomniany utwór „Fernando”, z którym możecie zapoznać się poniżej, Cher zaśpiewała z Andy Garcią:

Pierwsza część „Mamma Mia!” to najbardziej dochodowy filmowy musical wszech czasów. Soundtrack sprzedał się w ilości 7,7 mln egzemplarzy na całym świecie, a w serwisach cyfrowych zanotował 406 mln streamów.

Wielki powrót Abby

Pod koniec kwietnia tego roku zespół oficjalnie ogłosił, że zaprezentuje nagrany w oryginalnym składzie nowy materiał. W specjalnym oświadczeniu prasowym szwedzki kwartet poinformował, że nagrał dwie nowe piosenki, a pierwsza z nich, „I Still Have Faith In You” opublikowana zostanie w grudniu.

Na początku 2019 roku ma natomiast ruszyć trasa koncertowa hologramów zespołu. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 208V  
0

Novika zaprezentowała teledysk do utworu „Emotika” [WIDEO]

mg | fot. Eliza Krakowka | 16 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group