terazmuzyka.pl
Newsy 50000V  
rf | 20 lipca 2017
28

Chester Bennington (Linkin Park) popełnił samobójstwo

Chester Bennington, wokalista Linkin Park, popełnił samobójstwo.

Jak podaje portal TMZ, wokalista Linkin Park powiesił się w swoim domu w Palos Verdes Estates in Los Angeles. Jego ciało zostało znalezione o godzinie 9 rano czasu lokalnego.

Nine Inch Nails składa hołd Davidowi Bowiemu

Na razie nie są znane powody tego kroku. Bennington miał 41 lat. Wiadomo, że zmagał się swego czasu z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, ale nie wiadomo, czy miały one wpływ na jego decyzję. Chester już wcześniej przyznawał, że rozważał popełnienie samobójstwa. Jako jeden z powodów podawał, że jako dziecko był molestowany. Bennington osierocił szóstkę dzieci.

Informację o śmierci wokalisty potwierdzono na profilu The Associated Press‏ w serwisie Twitter, gdzie powołano się na raport koronera:

Potwierdził to też jego kolega z zespołu, Mike Shinoda:

Zespół Linkin Park powstał pod koniec lat 90. i błyskawicznie odniósł gigantyczny sukces debiutanckim albumem „Hybrid Theory" z 2000 roku, który rozszedł się w nakładzie ponad 11 milionów egzemplarzy w samym USA. Grupa przedstawiła na tym albumie bardzo zgrabną mieszankę metalu i rapu, opierającą się zarówno na ciężkich numetalowych gitarach, jak i na brzmieniu elektronicznym. Kolejne płyty, jak „Meteora" i „Minutes To Midnight" umocniły pozycję grupy, która lubiła eksperymentować z bardziej popowymi brzmieniami, a także z hip hopem, co udowodniła płyta EP "Collision Course" z 2004 roku, nagrana z jednym z najsłynniejszych raperów świata, Jayem-Z.

W tym roku zespół Linkin Park powrócił z nową płytą, „One More Light”, która spotkała się z wieloma krytycznymi ocenami. Zespołowi zarzucano zbytnie złagodzenie stylu i odejście od cięższych brzmień, które zawsze były u niej w mniejszym lub większym stopniu obecne. Album mimo to dobrze się sprzedawał, docierając w USA na szczyt list przebojów.

Grupa niedawno odwiedziła Polskę, występując 15 czerwca 2017 roku, jako jedna z gwiazd Impact Festival w Krakowie.

Chester Bennington występował także z zespołem Stone Temple Pilots, z którym nagrał płytę EP „High Rise" (2013).

Dzisiaj Linkin Park opublikował nowy teledysk, do utworu Talking To Myself"

Linkin Park - Talking To Myself"

Komentarze (28)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Paweł [79.175.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:15 #1
Ludzie!!! Co Wy wyprawiacie?!
Tomas71 dodano: 20.07.2017, 22:19 #2
NIe...
marcin489 dodano: 20.07.2017, 22:28 #3
Zbyt to wszystko skomplikowane,żeby móc zrozumieć....
R.I.P CHESTER
ulla30 [79.221.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:33 #4
Szkoda chlopa...
dawidK [163.172.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:36 #5
Sprzedam bilety na koncert Linkin Park (nie mogę iść) . Tanio! Mam też kilka na Nirwanę, jacyś chętni?
Pokaż odpowiedzi (2)
Agnieszka [94.254.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:45 #8
Przykro mi. Super vokal, trzymanie sie w tonie - jednak dla wielu to zbyt wiele a tu bylo naturalne niczym oddech. RIP! :-(
Ellie [188.146.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:48 #9
To bardzo przykre, nie mogę w to uwierzyć.
Byłeś wspaniałym artystą. R.I.P Chester.
Dayer [155.133.***.***] dodano: 20.07.2017, 23:09 #10
Ja pierdole.. Dołączył do kurta.. Spoczywajcie w pokoju..
pOPRAWKA [83.11.***.***] dodano: 21.07.2017, 00:00 #11
Znalazlem literowke Informację o ŚMIECI wokalisty potwierdzono na profilu The Associated Press‏ w serwisie Twitter, gdzie powołano się na raport koronera:
Marność [82.143.***.***] dodano: 21.07.2017, 00:57 #12
Bardzo mądre, tylko pogratulować. Osierocić szóstkę dzieci, rozumiem jeszcze nie mieć rodziny, być samemu, to rób co chcesz. Ale najpierw klepie dzieci, a potem życie się nudzi i się zabija. Spojrzał by na swoje dzieci, czy chociaż na ich zdjęcia, to może trochę by mu rozumu wróciło.

Samobójcy to egoiści i zawsze będę tego zdania.
Pokaż odpowiedzi (5)
Lemmysomemoney dodano: 21.07.2017, 10:37 #18
Palił i pił, i zmarł, nad ranem śmierć się śmieje ...
Ble [5.172.***.***] dodano: 21.07.2017, 10:54 #19
W końcu dotarło do niego, jak złą muzykę współtworzył przez całe życie i została tylko petelka.
Ona [46.215.***.***] dodano: 21.07.2017, 11:13 #20
:'(
Riff Raff dodano: 21.07.2017, 11:25 #21
Nie jestem fanem Linkin Park, ale szkoda człowieka. Depresja + narkotyki + alkohol = śmiertelna dawka.
motha.f [86.188.***.***] dodano: 21.07.2017, 12:06 #22
Czekam na resztę. Powinni odpokutować za krzywdy wyrządzone muzyce rockowej.
grrrrr [77.91.***.***] dodano: 21.07.2017, 13:15 #23
jakie osierocił?! matki też się zabiły?! czy Wy znacie znaczenie słów, których używacie?! :/
Pokaż odpowiedzi (2)
ania [86.178.***.***] dodano: 22.07.2017, 09:03 #26
JAK SIE TYLE CPAI PIJE TO JAK TU NIE MIEC DEPRESJI.....MI CPUNÓW NIE SZKODA
arianrod [37.47.***.***] dodano: 22.07.2017, 14:39 #27
Szkoda Chestera, zawsze smutno, gdy ktoś umiera, i to w dodatku samemu odbierając sobie życie, ale... Z drugiej strony, może to oznacza, że Linkin Park się rozpadnie i przestanie zamęczać świat muzycznym śmieciem, co czyni od początku kariery? Może nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło?
killuminati [78.131.***.***] dodano: 22.07.2017, 22:30 #28
FUCK ILLUMINATI!