terazmuzyka.pl
Koncerty 1045V  
rf | 8 maja 2019
0

Co Ghost zagra przed Metallicą w Polsce? Tobias Forge wyjaśnia, jak układa setlistę

Ghost gra z Metallicą na europejskiej trasie i wystąpi w Polsce na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Czego możemy się spodziewać?

Metallica wystartowała z europejską trasą stadionową, która 21 sierpnia dotrze do Polski. Grupa wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a towarzyszyć jej będą zespoły Ghost i Bokassa. Lider Ghost, Tobias Forge, tłumaczy jak dobiera setlistę na tego typu wydarzenie.

Metallica zaskoczyła fanów na koncercie [WIDEO]

W wywiadzie dla programu radiowego „Metal Global” Forge mówi:

Staram się grać piosenki, które dobrze wypadają na żywo. Nie każdy na tym koncercie będzie nas znał. Albo będą osoby, które nie są naszymi fanami, ale o nas słyszeli. Na tak wielkich koncertach są też osoby, które ostatnio na rockowym koncercie mogły być pięć lat temu. Tak to jest jak grasz z wielkim, ikonicznym zespołem, schodzą się na niego różni ludzie. Nie zawracałbym sobie głowy graniem takiej piosenki jak „Ghuleh”. Na takiej trasie nie gramy nawet „He Is”. Gramy piosenki, które przyciągają uwagę, bo gdy grasz przed takim tłumem, musisz stawiać na konkret. Jeśli stracisz zainteresowanie takiego tłumu, który i tak czeka na gwiazdę, zaraz ktoś zacznie wyć i już dalej poleci.

W wywiadzie pod udzielonym pod koniec 2018 roku magazynowi „Loudwire” lider Ghost zapowiadał:

Z naszego punktu widzenia rok 2019 już się skończył. Mamy zaplanowaną trasę halową po Europie, koncerty w USA, festiwale w Australii, a także trasę z Metallicą. Nie przeszkodzi mi to w komponowaniu, ale nie znajdziemy czasu, żeby w 2019 roku wejść na trzy miesiące do studia. To stanie się prawdopodobnie na wiosnę 2020 roku. Do tego trzeba doliczyć ze trzy miesiące między zakończeniem nagrań a wydaniem płyty.

Ostatni album Ghost ukazał się w 2018 roku pod tytułem „Prequelle”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 988V  
1

Kortez zapowiada jesienną trasę z nowymi piosenkami [DATY]

rf | fot. Facebook | 20 sierpnia 2019
Koncerty 2914V  
14

Mike Patton powróci z legendarnym zespołem

rf | fot. Roberto Re | 13 sierpnia 2019
Koncerty 467V  
2

Łydka Grubasa udostępniła „Rapapara” z Pol'and'Rock [WIDEO]

rf | fot. Stanisław Wadas | 12 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group