terazmuzyka.pl
Koncerty 1366V  
rf | fot. Julia Łobodzińska | 3 stycznia 2019
3

Coma zapowiada wyjątkowy album i trasę koncertową

W marcu 2019 roku ukaże się nowy album zespołu Coma. Czym będzie różnił się od dotychczasowych?

Grupa Coma powraca z nową płytą. Na początku marca 2019 roku ukaże się album „Sen o siedmiu szklankach”. Znajdą się na nim przeróbki znanych piosenek z bajek i inne piosenki dla dzieci.

Tak grupa zapowiada płytę na swoim Facebooku:

Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu 2018 mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie” chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, okazało się, że najlepsze znaleźliśmy w filmach dla dzieci. Spore było nasze zaskoczenie kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa” odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty jak i muzyka z tych kawałków to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów. Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki. Na koncertach oprócz seta z piosenkami takimi jak „Meluzyna”, „Z Poradnika Młodego Zielarza” „Pi i Sigma” (Przybysze z Matplanety), „Fantazja”, „Pożegnanie z Bajką”, „Ratujmy Kosmos”, „Czemu Nas Tam Nie Ma” i inne, będzie również można usłyszeć tradycyjny repertuar zespołu. Jeśli ktoś miałby ochotę przybyć z dziećmi to ułatwiliśmy dostęp do wydarzenia organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach (oczywiście tam gdzie to było możliwe). Zapraszamy do naszej bajki.

1 marca wystartuje też trasa koncertowa Comy „Witajcie w naszej bajce”.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Wielebny Roman Niewiara [83.26.***.***] dodano: 04.01.2019, 23:12 #1
Czytam i nie wierzę. Brak mi już słów. Naprawdę.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jamez2 [188.117.***.***] dodano: 11.01.2019, 22:02 #3
Bardzo fajnie. Czekałem na takie działanie. Po odsłuchania tego materiału na MG, aż się chce do tego wracać. W punkt. Dzięki chłopaki.
Zobacz także
Koncerty 283V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group