terazmuzyka.pl
Newsy 4613V  
mg | 1 września 2019
36

Coma zawiesza działalność i ogłasza pożegnalną trasę koncertową

Nieoczekiwane wiadomości dotarły do nas właśnie z obozu zespołu Coma. Grupa ogłosiła pożegnalną trasę i zapowiedziała zawieszenie działalności!

Na profilu zespołu Coma w serwisie Facebook pojawiło się krótkie i niezwykle zaskakujące oświadczenie:

Po dwudziestu jeden latach wspólnego grania podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności. Wszystkim którzy byli z nami dziękujemy za wspólny, doskonały czas. Zapraszamy na ostatnie koncerty zespołu - tej jesieni zagramy trasę „GAME OVER".

W listopadzie i grudniu słynna polska formacja zagra kilka pożegnalnych koncertów, które odbędą się między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi czy Poznaniu. Oto grafika z listą koncertów:

Grupa na pożegnanie opublikowała jeszcze teledysk do utworu „Pożegnanie z Bajką”, w którym gościnnie pojawił się Ralph Kaminski. Kompozycja pochodzi oczywiście z ostatniej płyty zespołu, czyli „Sen o Siedmiu Szklankach”:

Zespół Coma znany jest fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Grupa powstała w 1998 roku W maju 2004 roku wydała swój pierwszy album pt. „Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem.

W tym samym roku Coma została laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przez kolejne lata zespół wydał pięć płyt studyjnych, z których trzy pokryły się platyną i złotem, oraz trzy wydawnictwa koncertowe.

Komentarze (36)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Game Over [83.26.***.***] dodano: 01.09.2019, 20:38 #1
Żegnaj Como, Witaj Szkoło.
FOK [79.175.***.***] dodano: 01.09.2019, 20:57 #2
NO WRESZCIE!!!
down [185.56.***.***] dodano: 01.09.2019, 20:58 #3
w końcu...
Eg [31.135.***.***] dodano: 01.09.2019, 22:35 #4
ROGUC dlaczego
Pokaż odpowiedzi (4)
Michał Anioł [77.255.***.***] dodano: 02.09.2019, 05:39 #9
Co tak długo im to zajęło? Już dawno powinno się ich zdelegalizować. Czekam też aż do muzycznego więzienia zostanie wrzucony Happysad i reszta miałkich kapel czyli 99% tego co gra na Woodstocku.
Pokaż odpowiedzi (8)
Olafff [195.149.***.***] dodano: 02.09.2019, 08:40 #18
O parę lat za późno. Ostatnie ich wypusty świadczyły o braku pomysłu na siebie. Ostatnio Coma to był Roguc ze swoimi wybrykami i towarzyszący mu muzycy.
Nick [5.173.***.***] dodano: 02.09.2019, 08:46 #19
Po Hipertrofii zaczął się zjazd, deklamacje, kombinacje, nieznośna maniera. Szkoda.
arianrod [5.184.***.***] dodano: 02.09.2019, 09:21 #20
Przynajmniej jedno dziadostwo mniej.
Diz [89.71.***.***] dodano: 02.09.2019, 10:02 #21
Fantastyczna informacja. Teraz jeszcze niech się happysad rozwiąże i będzie gites Mrugnięcie
Wielebny Roman Niewiara [93.179.***.***] dodano: 02.09.2019, 10:18 #22
Najwyższa pora. Dla mnie ostatnie lata działalności tej grupy to naprawdę był "fenomen":
1) Zespół wydaje fatalne płyty, bez pomysłu, klimatu, dawnego przekazu i mocy- niemniej krytycy pieją peany zachwytu.
2) Gitary idą w odstawkę, zastępują to jakieś syntezatory, elektronika i perka z automatu- dalekie to od rocka, niespójne z dokonaniami zespołu.
3) Pamiętam koncerty, gdzie właściwie wszyscy muzycy się rozjeżdżali i grali tak nierówno, że trudno uwierzyć... Roguc chrypiał, dusił się i nie wyciągał- ultra fani pieją z rozkoszy. Wokalista się męczy....i publicznośc męczy się razem z nim.
4) W warstwie tekstowej jakas tragedia, po dawnym przekazie zostały jedynie "lajki, instagramy i Daria Zawiałow"- ale nic to- Roguc wciska bajki o rozwoju grupy, i potrzebie wykształcenia w słuchaczu specjalnej- większej "wrażliwości".... no sorry, nie kupuje tego.

Ogólnie zespół mógł sobie dać spokój po Hipertrofii, naprawdę pozostałe wydawnictwa nie wniosły nic, a jedynie dały po mordzie fanom, którzy pokochali ten zespół od pierwszej płyty. "Pożegnanie z mistrzami" nastąpiło już dawno, nie będę tęsknić.
Pokaż odpowiedzi (1)
Wielebny Roman Niewiara [93.179.***.***] dodano: 02.09.2019, 10:28 #24
Najwyższa pora. Dla mnie ostatnie lata działalności tej grupy to naprawdę był "fenomen":
1) Zespół wydaje fatalne płyty, bez pomysłu, klimatu, dawnego przekazu i mocy- niemniej krytycy pieją peany zachwytu.
2) Gitary idą w odstawkę, zastępują to jakieś syntezatory, elektronika i perka z automatu- dalekie to od rocka, niespójne z dokonaniami zespołu.
3) Pamiętam koncerty, gdzie właściwie wszyscy muzycy się rozjeżdżali i grali tak nierówno, że trudno uwierzyć... Roguc chrypiał, dusił się i nie wyciągał- ultra fani pieją z rozkoszy. Wokalista się męczy....i publicznośc męczy się razem z nim.
4) W warstwie tekstowej jakas tragedia, po dawnym przekazie zostały jedynie "lajki, instagramy i Daria Zawiałow"- ale nic to- Roguc wciska bajki o rozwoju grupy, i potrzebie wykształcenia w słuchaczu specjalnej- większej "wrażliwości".... no sorry, nie kupuje tego.

Ogólnie zespół mógł sobie dać spokój po Hipertrofii, naprawdę pozostałe wydawnictwa nie wniosły nic, a jedynie dały po mordzie fanom, którzy pokochali ten zespół od pierwszej płyty. "Pożegnanie z mistrzami" nastąpiło już dawno, nie będę tęsknić.
Pokaż odpowiedzi (1)
BAALbina [5.184.***.***] dodano: 02.09.2019, 12:01 #26
To nigdy nie miało prawa powstać. Jak tak nie powinien powstać Nocny Zaścianek, Sławek i Szczęśliwosmutni. To jest w ogóle jakaś choroba polskiej muzyki, że takie maszkarony powstają i zdobywają popularność.
Marfla [188.147.***.***] dodano: 02.09.2019, 13:18 #27
Coma DZIĘKUJĘ za piękne lata, Wasze.utwory pozostaną w sercach wielu na ZAWSZE!!!
Powodzenia!!!!!

Pantera [77.252.***.***] dodano: 02.09.2019, 19:36 #28
Skąd w was tyle jadu i nienawiści? Jeśli wam się jakaś muzyka nie podoba, to nie słuchajcie. Czy wasze negatywne opinie cokolwiek zmieniają? Niestety anonimowość w Internecie sprawia, że ludzie czują się bezkarni i z tak chętnie plują na innych.
Pokaż odpowiedzi (4)
Mantas [31.42.***.***] dodano: 02.09.2019, 21:35 #33
Odkąd Rogucki przestał umieć śpiewać Coma zaczęła zjazd po równi pochyłej, co dobitnie udowadniala na każdej z ostatnich trzech płyt. Szkoda bo początek i pierwsze dokonania były na najwyższym poziomie. Myślę, że gwałtowny spadek zainteresowana muzyką i coraz mniejsze kluby, z niewielką publiką spowodowały decyzję- w świetle marnej jakości ostatnich płyt- jak najbardziej słuszną. Mi ze za kilka lat, jak Rogucki przemysli swój sposób śpiewania Coma powróci, ale jeszcze musi sobie przypomnieć jak komponować rewelacyjne utwory. Bo kiedyś to potrafili...
puuuq [185.25.***.***] dodano: 02.09.2019, 21:44 #34
Chyba jednak zbyt surowo oceniacie ten zespół, t zn , w prawdzie nie mam ani jednej ich płyty , nie widziałem ich nigdy "na żywo" ale gdy prezentowano ich w radiu , to chętnie wysłuchałem , w tej całej naszej historii rocka , t zn polskiego rocka , zupełnie przyzwoicie wypadają
Hollow [37.47.***.***] dodano: 04.09.2019, 11:20 #35
No, najwyższy czas! Tak trzymać chłopaki.
psss [77.65.***.***] dodano: 06.09.2019, 17:48 #36