terazmuzyka.pl
Newsy 1214V  
mg | 6 stycznia 2019
0

Corey Taylor (Slipknot) myśli o nagraniu płyty jazzowej

Corey Taylor wielokrotnie udowadniał, że jest utalentowanym i wszechstronnym wokalistą. Czy frontman Slipknot zdecyduje się jednak na nagranie jazzowej płyty?

W wywiadzie dla RadioVegas.Rocks Corey Taylor zapytany został, czy podobnie jak wielu jego kolegów po fachu, zdecyduje się na nagranie płyty country. Wokalista nie miał wątpliwości:

Nie. Mimo, że pochodzę z Iowy – ku**a, nie! I nie chodzi o to, że nie byłbym w stanie napisać takiego materiału.

- powiedział Taylor i zdradził, co interesowałoby go znacznie bardziej:

Zastanawiam się nad zorganizowaniem kwartetu lub kwintetu i stworzeniem albumu jazzowego, nawet dark jazzowego. Nagrałbym to podczas sesji na żywo. Nie pieprze głupot. To powstałoby na potrzeby mojej osobistej kolekcji... Po prostu kocham jazz. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale słucham sporo jazzu z lat 40. i 50.

Wśród ulubionych wykonawców wokalisty znaleźli się Billie Holiday i Charlie Parker. Nie wykluczył nawet, że na jego jazzowej płycie znalazłyby się niektóre utwory Slipknot:

Mam nawet przygotowane swoje własne utwory w jazzowych wersjach. Myślę też, że nagranie „Prosthetics” [utwór Slipknot] w takiej wersji było by naprawdę spoko. Kolejnym dobrym przykładem jest „Bother”.

Czy te plany zakończą się nowym wydawnictwem? Czas pokaże.

Nowy Slipknot w drodze

Slipknot ma w zwyczaju przeciągać premierę kolejnych wydawnictw, ale wszystko wskazuje na to, że następca „.5: The Gray Chapter” opublikowany zostanie stosunkowo szybko, ponieważ po niespełna pięciu latach. Publikacja utworu „All Out Life” sugerowała, że wydawnictwo ujrzy światło dzienne w przyszłym roku i tak faktycznie się stanie.

Corey Taylor (Slipknot) pokazuje fragment nowej maski

Jakiś czas temu Corey Taylor odpowiedział na Twitterze na pytanie dotyczące premiery płyty. Użytkownik ukrywający się pod nickiem „MrMetalhead” zasugerował, że premiera nastąpi w 2020 roku, z czym szybko nie zgodził się wokalista Slipknot:

Nie, nie – w 2019 roku. Tak powiedziałem. Nagrywamy w styczniu, a album opublikujemy jakoś w połowie 2019 roku.

Wszystko jest już więc zaplanowane. Poniżej wspomniany wpis:

Slipknot wystąpi w Polsce w ramach Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Pozostałe ogłoszone gwiazdy to Sabaton, Within Temptation, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, Testament, Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 466V  
2

Iggy Pop singlem zapowiedział nowy studyjny album [AUDIO]

mg | fot. Alex Const | 18 lipca 2019
Newsy 216V  
Newsy 1218V  
17

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group