terazmuzyka.pl
Newsy 2220V  
rf | 12 sierpnia 2019
0

Corey Taylor (Slipknot) o zmianach w składzie: Wciąż mamy rdzeń kreatywny

Jak zmiany składu wpłynęły na zespół Slipknot? Corey Taylor wyjaśnia to w najnowszym wywiadzie.

Zespół Slipknot przeszedł kilka zmian w składzie, które mogły zachwiać jego pozycją. Corey Taylor twierdzi jednak, że najważniejsi członkowie wciąż są w zespole.

Nergal wskazuje ulubione utwory Slipknot

W wywiadzie dla „Vulture” Corey Taylor mówi:

Oczywiście po śmierci Paula Graya ktoś musiał go zastąpić. Rozstanie z Joeyem Jordisonem było ciężkie, ale Jay Weinberg spisał się na medal. Im mniej mówię o Chrisie Fehnie tym lepiej. Wciąż mamy kreatywny rdzeń zespołu. Mamy dwóch najlepszych gitarzystów na świecie – Jima Roota i Micka Thomsona. A Clown ma jeden z najbardziej kreatywnych umysłów na świecie.

Właśnie ukazał się najnowszy album Slipknota, zatytułowany „We Are Not Your Kind”. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Corey Taylor wyjawił, jak należy rozumieć znaczenie tytułu:

Można go odczytywać na różne sposoby. Dla mnie jest to odezwa do ludzi – nie tylko tych, którzy słuchają naszej muzyki, ale wszystkich, którzy nie potrafią zdecydować, jaki powinien być ich następny krok, gdzie będą choć przez sekundę czuli się dobrze. Świat, w którym żyjemy jest bardzo zrzędliwy, bardzo podzielony przez politykę i nienawiść, dwubiegunową bigoterię, rasizm, uprzedzenia. Nie potrafiłbym stać z boku i nic nie mówić. Tym tytułem mówimy wszystkim tym, którzy słuchają metalu, rocka i punku: przyjdź do nas, bądź z nami, a my będziemy z tobą, razem przeciwstawimy się tym siłom, które chcą nas podzielić i sprawić, żebyśmy czuli się wyobcowani. Powiemy im: nie jesteśmy tacy, jak wy. Nie złamiecie nas, jesteśmy rodziną.

Cały wywiad z Coreyem Taylorem a także relację z koncertu Slipknot na Mystic Festival znajdziecie w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w kioskach i naszym sklepie.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 448V  
1

Eddie Van Halen trafił do szpitala z powodu leków na nowotwór

rf | fot. Laurence Faure (Blogueuse) | 19 listopada 2019
Newsy 200V  
2

The Hu otrzyma Order Czyngis-chana

rf | 18 listopada 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group