terazmuzyka.pl
Newsy 889V  
mg | 10 stycznia 2019
1

Corey Taylor (Slipknot) woli Grega Fidelmana od Ricka Rubina

Powstająca obecnie płyta Slipknot ponownie powstanie z pomocą producenta Grega Fidelmana. Corey Taylor zdradził, że to właśnie z nim pracowało mu się jak dotychczas najlepiej.

Greg Fidelman jest odpowiedzialny za wyprodukowanie ostatniej płyty Slipknot, czyli „.5: The Gray Chapter”. Współpracował również z zespołem przy albumie „Vol. 3: (The Subliminal Verses)”, jednak jako inżynier dźwięku, natomiast producentem tego wydawnictwa był legendarny Rick Rubin.

Corey Taylor (Slipknot) myśli o nagraniu płyty jazzowej

Powstającą obecnie płytę Slipknot wyprodukuje ponownie Fidelman. Tę decyzję postanowił wytłumaczyć Corey Taylor, który jednocześnie porównał obu wspomnianych producentów:

Przy [„Vol. 3”] Greg był w moim odczuciu drugim producentem. Rick był świetnym gościem – naprawdę miłym. To jednak Fidelman był z nami od początku do końca. On pojawiał się niekiedy o szóstej rano i wychodził o czwartej rano następnego dnia – każdego dnia, gdy tylko go potrzebowaliśmy. Podobnie było podczas prac nad „.5”. To on wyprodukował opublikowany przez nas niedawno utwór „All Out Life”. Mamy z nim świetne relacje. Rozumie nas, rzuca nam wyzwania i schodzi z drogi, kiedy widzi, że chcemy popracować sami.

Slipknot ma w zwyczaju przeciągać premierę kolejnych wydawnictw, ale wszystko wskazuje na to, że następca „.5: The Gray Chapter” opublikowany zostanie stosunkowo szybko, ponieważ po niespełna pięciu latach. Publikacja utworu „All Out Life” sugerowała, że wydawnictwo ujrzy światło dzienne już w tym roku i tak faktycznie się stanie.

Jakiś czas temu Corey Taylor odpowiedział na Twitterze na pytanie dotyczące premiery płyty. Użytkownik ukrywający się pod nickiem „MrMetalhead” zasugerował, że premiera nastąpi w 2020 roku, z czym szybko nie zgodził się wokalista Slipknot:

Nie, nie – w 2019 roku. Tak powiedziałem. Nagrywamy w styczniu, a album opublikujemy jakoś w połowie 2019 roku.

Wszystko jest już więc zaplanowane. Poniżej wspomniany wpis:

Slipknot wystąpi w Polsce w ramach Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Pozostałe ogłoszone gwiazdy to Sabaton, Within Temptation, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, Testament, Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
człek anty diabełek [83.22.***.***] dodano: 12.01.2019, 18:59 #1
a czy corey wie co to jest Bartzabel? jak nie, to nowa płyta na pewno nie będzie prawdziwą kvlt SZTUKĄ !!!
Zobacz także
Newsy 330V  
2

Thom Yorke (Radiohead) ujawnił szczegóły nowej płyty

rf | fot. ღ ℂℏ℟ḯʂ ღ | 24 czerwca 2019
Newsy 381V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group