terazmuzyka.pl
Newsy 3648V  
rf | fot. Jonas Rogowski | 12 stycznia 2019
14

Cronos (Venom) o współczesnym metalu: Samo g*wno! Ale poleca jeden polski zespół

Ostrą recenzję współczesnej muzyce metalowej wystawił lider jednego z pionierów sceny metalowej – Cronos z Venom. Wymienił też grupy warte jego zdaniem uwagi - wśród nich jedną polską.

Cronos z Venom nie ma dobrego zdania o współczesnej muzyce metalowej. Potwierdził to ostatnio w rozmowie z „Heavy Consequence”.

Slash: Rock stał się nudny i wtórny

Zapytany, co myśli o współczesnym metalu, bez wahania powiedział:

Samo gówno! Pieprzone gówno! Szczerze, powtarzam to od dawna. Problem w tym, że wiele osób dziś zżyna muzykę innych w internecie zamiast stworzyć coś nowego.

Kreatywność sięgnęła dna. Co najmniej od 20 lat nie powstało nic nowego w muzyce ani nie zrodziła się żadna moda.

Muzykę zabija brak oryginalności, brak celu i brak przekonania. Ludzie powinni przemyśleć pewne sprawy, bo bez nowych pomysłów cała scena kostnieje. Przeglądam magazyny i gdy widzę młode zespoły, myślę sobie: „Wyglądają tak samo. Brzmią tak samo”.

Jakie zespoły są więc według Cronosa warte uwagi?

Dla mnie warte uwagi są uznane już grupy, jak Metallica, Megadeth, Slayer, Venom, Dimmu Borgir, Immortal, Behemoth. Te zespoły wciąż tworzą coś ekscytującego, dobrze się ich słucha i je ogląda.

Ale te nowsze zespoły... Mógłbyś podmienić członków i nikt nie zauważyłby zmiany.

Venom to brytyjski zespół metalowy, założony w 1978 roku. Uznawany jest za protoplastę thrash metalu i metalu ekstremalnego. Do jego najbardziej znanych i wpływowych płyt należą „Black Metal” (1982), „At War With Satan” (1984) i „Possessed” (1985).

Komentarze (14)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Nikt [5.173.***.***] dodano: 12.01.2019, 16:01 #1
Pierdolenie.
Antyfan1906jwsli [188.146.***.***] dodano: 12.01.2019, 16:22 #2
Jeśli ktoś się wychował na tradycyjnym trash i Black metalu to rozumie ta wypowiedź. Bo to jasne jak słońce i zgadzam się z gościem ale trzeba patrzeć do przodu i fakt wiele nie wnoszą nowe zespoły bo grają podobnie ale nie można się tak ekstremalnie wypowiadać bo te zespoły mają swoich fanów i trzeba to uszanować
Pokaż odpowiedzi (1)
psss [77.65.***.***] dodano: 12.01.2019, 18:02 #4
Fajnie że mamy choć jednego wykonawcę który znaczy coś na światowych scenach. Gratulacje Panowie, tak trzymać.
Nikt [87.206.***.***] dodano: 12.01.2019, 18:50 #5
Jest jakiś chory i dziwny trend na mówienie o tym, że rock czy metal umarł. Co za bzdura. Może Ci co to mówia nie potrafią stworzyć nic nowego i tkwią non stop w tym samym odgrzewanym kotlecie.
Cholernie mnie denerwują takie wypowiedzi. Szanuję zdanie, ale dla mnie to totalna bzdura. W Łodzi na Slayerze odkryłem Lamb Of God, które katuje non stop. I gdzie ten brak dobrej muzy? Może gość z Venoma nie potrafi szukać? Pieprzenie.
Pokaż odpowiedzi (1)
salamander86 [83.22.***.***] dodano: 12.01.2019, 18:56 #7
ciekawe czy wie co to jest Bartzabel? albo czy jest zainteresowany trójkątem, z adasiem i aleisterem? kiedyś też nie było takiego wzajemnego całowania się w dziubki, ale dzisiaj niestety gdzieś ta konkurencja wymarła, dimmu borgir to są więksi pozerzy od mayhem i CoF, tylko Meta się liczy z tych zespołów co wymienił,rudy za bardzo politykuje i się wymądrza,ileż można to znosić,a immortal już nie istnieje bez abbatha,proste.
Pokaż odpowiedzi (1)
Borek [89.64.***.***] dodano: 12.01.2019, 20:18 #9
Venom protoplastą trash metalu? Hehehe
Co to jest metal ekstremalny? nigdy o czymś takim nie słyszałem
Sok z limonki [46.148.***.***] dodano: 13.01.2019, 00:23 #10
Śmieszne, ze mówi to koleś, który ostatnią udaną płytę zaliczył 33 lata temu xD
mat666 [185.8.***.***] dodano: 13.01.2019, 06:57 #11
Changed Sevenfold. Nowoczesny Gramy Metal, którego nie trzeba się wstydzić.
Hollow [37.47.***.***] dodano: 13.01.2019, 12:38 #12
Jeśli chodzi o polskie zespołu. Absolutnym numerem 1 jest OBSCURE SPHINX!!
Pat [188.146.***.***] dodano: 15.01.2019, 17:24 #13
Behemoth gość w ogóle mimo, że go szanuję nie zna polskiej sceny a w wcszczegóności zespołów o renomie międzynarodowej. Najlepszym zespołem deathmetalowym nie tylko w Polsce ale i na świecie jest Vader, a nie żaden Bhemoth - a tak ogóle najlepszym polskim zespołem metalowym jest KAT.
Pokaż odpowiedzi (1)